Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Школи зможуть організовувати мережеву форму здобуття освіти

Реклама

Школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття шкільної освіти - це дасть змогу будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також самій школі пропонувати учням цікавіші форми навчання. Також запропоновано нові підходи до роботи вечірніх шкіл.

Усе це передбачено Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти (наказ МОН від 23 квітня 2019 року № 536 було зареєстровано в Мін'юсті 22 травня). Положення було опубліковане 14 червня 2019 року і набере чинності 1 липня.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186620_rada-priynyala-za-osnovu-zakonoproekt-pro-zagalnu-serednyu-osvtu

Установлено, що до інституційної форми здобуття загальної середньої освіти належать очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна та мережева.

За словами Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, мережева форма здобуття освіти дає школі реальний інструмент для взаємодії із закладами культури, фізкультури і спорту, міжшкільними ресурсними центрами та іншими суб'єктами освітньої діяльності. Навчання за мережевою формою може організовуватись як для всього класу (групи) (коли у закладі немає вчителя, а окремі уроки може надавати профільний гурток чи організація з хорошими спеціалістами), так і для окремих учнів, які вже десь додатково навчаються.

Запропонувати педагогічній раді закладу впровадити мережеву форму можуть як учні і батьки, так педагогічні працівники та інші заклади. Механізм такий: базовий заклад і партнер укладають договір, у якому буде визначено освітню програму та її компоненти, що забезпечуватимуться у взаємодії, механізми фінансування, використання ресурсів та інші умови їхньої співпраці.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180162_u-shkolakh-proponuyut-provoditi-nstitutsyniy-audit

Змінено й підхід до роботи вечірніх шкіл. Міністр пояснила, що до цього часу учні, які не могли навчатися за денною формою, робили це тільки у вечірніх школах. На вечірній формі можна буде отримати освіту з 14 років у будь-якій звичайній школі, що відкриє на своїй базі таку форму навчання. Також освіту можна буде отримати прискорено у 10-11 (12) класах, але тільки якщо учень продемонструє достатній та високий рівень навчальних досягнень (від 7 та до 12 балів).

Для вечірніх шкіл це означає, що вони зможуть продовжити функціонувати як заклади загальної середньої освіти, в яких організовано вечірню форму здобуття освіти. Для цього необхідно внести відповідні зміни до назви закладу, статуту та затвердити це засновником.

Зарахування осіб до приватних і корпоративних закладів загальної середньої освіти для здобуття освіти за інституційною формою здійснюватиметься у порядку, визначеному засновником (засновниками), а до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, - в порядку, визначеному відповідними актами законодавства.

Для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувача освіти можуть бути створені умови для засвоєння ним освітньої програми за індивідуальним навчальним планом.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини