Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці, що отримали інвалідність під час виконання службових обов'язків, мають право на статус ветерана війни

Реклама

Кіровоградський окружний адміністративний суд при розгляді справи №  1140/2362/18 зробив висновок, що податкові міліціонери мають право отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни у випадках отримання травми під час виконання службових обов'язків у військовий та мирний час.

Рішенням від 27 травня зобов'язано управління соцзахисту населення повторно розглянути заяву про надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачу безстрокового посвідчення з урахуванням правової оцінки, наданої судом.

З правовою оцінкою ситуації можна ознайомитися у VERDICTUM. Ми ж наводимо основні аргументи суду.

Отже, особа, що проходила службу в податковій міліції Державної фіскальної служби, під час якої отримала травму, яка пов'язана з виконанням службових обов'язків і призвела до інвалідності, має право на безстрокове посвідчення інвалідності внаслідок війни.

Суд вважає, що хоча у переліку правоохоронних та військових органів, які можуть отримати статус ветерана війни, не зазначена ДФС (Закон "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"),    держава прирівняла правовий і соціальний статус і захист працівника міліції органів внутрішніх справ і працівника податкової міліції. Обидва вважались правоохоронцями, що слідує з аналізу завдань, які виконували органи внутрішніх справ і податкова міліція.

Закон приймався у 2003 році, а Служба утворена у 2014 році. Разом з тим, суд не знайшов підстав виправдання дискримінації - різного ставлення до працівників податкової міліції Служби і міліціонерів органів внутрішніх справ, так як обидві категорії осіб є правоохоронцями, проходили службу на підставі одного нормативно-правового акту і на них поширювались гарантії соціального та правового захисту, котрі встановлені одним законом.

Закон "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні"  забороняє законодавцеві приймати дискримінаційні закони. Закон може бути дискримінаційним з часу прийняття, а може і стати таким, якщо законодавець своєчасно не реагує на зміни у суспільних правовідносинах.

З огляду на дискримінаційне положення Закону захист порушеного права полягає у зобов'язанні відповідача повторно розглянути звернення: так вирішив суд першої інстанції. Що скаже апеляція, дізнаєтесь, поставивши справу на контроль у VERDICTUM.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини