Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено правила українського правопису

Реклама

Сьогодні в Україні прийнято в новій редакції Український правопис.

Відповідне рішення було прийнято на урядовому засіданні 22 травня.

https://jurliga.ligazakon.net/news/130420_resheno-kto-zaymetsya-normami-ukrainskogo-pravopisaniya

Нову редакцію Українського правопису розробила Українська національна комісія з питань правопису. Нагадаємо, персональний склад зазначеної Комісії було затверджено ще в 2002 році. Деякий час Комісія не функціонувала. Востаннє її склад оновлювався влітку 2015 року.

Як зазначається в постанові, текст якої буде доступний в ІПС «ЛІГА:ЗАКОН» відразу після її оприлюднення, рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм.

У 1989 році було затверджено і в 1990 р. опубліковано нову редакцію Українського правопису, у якій поновлено букву ґ, уточнено й доповнено окремі правописні норми. У 2015 - 2018 рр. Українська національна комісія з питань правопису розробила проект нової редакції Українського правопису. Після громадського обговорення його схвалено на спільному засіданні Президії Національної академії наук України та Колегії Міністерства освіти і науки України 24 жовтня 2018 року.

Прийнята редакція Українського правопису повертає деякі особливості правопису 1928 року. Водночас правописна комісія керувалася тим, що мовна практика українців стала частиною української орфографічної комісії.

Як раніше писала ЮРЛІГА, 25 квітня Верховна Рада на своєму пленарному засіданні прийняла в другому читанні та в цілому Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Президент підписав Закон про українську мову 15 травня.

ЮРЛІГА проаналізувала, що передбачає мовний закон.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини