Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пеня за ж/к борги не може нараховуватися до укладення нових договорів - Мінрегіон

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185907_zhitlovo-komunaln-poslugi-dyut-nov-pravila

Мінрегіон надав роз'яснення щодо введення в дію з 1 травня Закону "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідний лист від 2 травня 2019 року № 7/10.1/7260-19 було розіслано обласним, Київській міським держадміністраціям.

Перш за все в Міністерстві зазначили, що практична реалізація нововведень можлива за умови укладення договорів про надання комунальних послуг за правилами, визначеними новим Законом про ж/к послуги, тобто нових договорів про надання комунальних послуг.

Такі договори укладаються відповідно до типових або примірних форм, які затверджує Кабмін і які можна знайти в ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".

Разом з тим, Законом передбачено, що договори, укладені до 1 травня 2019 року, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання комунальних послуг, укладених за новими правилами.

Нові договори на комуналку мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом року з дня введення в дію Закону - до 1 травня 2020 року.

Якщо договорами, укладеними до 1 травня 2019 року, передбачено більш ранній строк їх припинення, вони вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185603_tarifi-na-vodu-zalezhatimut-vd-rozmru-zarplat--kursu-valyut

Після цієї дати органи місцевого самоврядування та НКРЕКП не можуть встановлювати тарифи, в тому числі шляхом коригування, на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними раніше.

 Методика розподілу між споживачами об'ємів спожитих у будівлі комунальних послуг, за якою  плата за комунальні послуги ділиться на усіх мешканців, також може застосовуватися за умови укладення нових договорів.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185814_deputati-proponuyut-sprostiti-perekhd-spozhivachv-na-nov-dogovori-pro-nadannya-komunalnikh-poslug

Питання переходу мешканців на нові договори, незалежно від обраної форми управління будинком (навіть якщо співвласники не створили ОСББ) пропонується врегулювати законопроектом № 10228, який профільний комітет ВР рекомендував прийняти як Закон.

Окремо Мінрегіон зазначив, що введення в дію Закону не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені, адже така відповідальність передбачена за неналежне виконання договору.

Тобто, нарахування пені у розмірі 0,01 % суми заборгованості за кожний день прострочення можливе після 1 травня 2019 року, виходячи з умов нових договорів. Пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення відповідного договору.

Пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватися з моменту укладення договору про надання цієї послуги, але не раніше 1 травня 2019 року.

Розрахувати розмір пені можна в "Калькуляторі штрафів", реалізованому в ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини