Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутат пропонує звільнити від адвокатського стажування юристів з 5-річним стажем

Реклама

Народний депутат Юрій Бублик пропонує змінити порядок доступу до адвокатської діяльності.

Для цього він зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 10220 про внесення змін до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Пропонується запровадити кваліфікаційний іспит у формі письмового анонімного тестування та фіксувати його перебіг за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Кваліфікаційний іспит має проводити виключно Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Депутат пропонує звільнити від проходження стажування не тільки помічників адвокатів зі стажем роботи в один рік (як це передбачено чинною редакцією Закону), а й осіб, які на день звернення із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту мають п'ятирічний стаж роботи в галузі права.

Зміни стосуються і органів адвокатського самоврядування. Так, пропонується підвищити вимоги до стажу голови ради адвокатів регіону - кандидат має займатися адвокатською діяльністю не менше десяти років.

Також встановлюється, що Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури підконтрольна і підзвітна виключно з'їзду адвокатів України (а не Раді адвокатів України).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182405_prezidentskiy-zakonoproekt-pro-advokaturu-rekomendovano-priynyati-za-osnovu

Нагадаємо, у Верховній Раді 6 вересня був зареєстрований президентський законопроект № 9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" - профільний Комітет рекомендував прийняти його за основу (хоча Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупціївизнав його корупціогенним).

Докладніше читайте в матеріалі ЮРЛІГИ "Реформа адвокатури від Президента"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини