Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За підготовку учнів до стажування педагоги зможуть отримувати додаткові премії

Реклама

Майстри виробничого навчання та педагоги професійного навчання зможуть отримувати додаткові премії за підготовку учнів до стажування. Їх виплачуватимуть за рахунок коштів, отриманих від оплати навчальної практики учнів.

Відповідну постанову було затверджено під час урядового засідання 3 квітня 2019 року.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що зараз, беручи учня на стажування або практику, підприємство зобов'язане виплачувати йому зарплату. До 50 % цих коштів надходять на рахунок закладу. Зазвичай їх використовують для поліпшення матеріально-технічної бази, закупівлі витратних матеріалів чи організації активностей для учнів. Прийнята постанова дозволяє спрямовувати 15 % від цих коштів на виплату премій педагогам закладу, які відповідають за організацію виробничого навчання та стажування учнів.

Планується, що премія має заохотити майстрів проводити навчання на якіснішому рівні. Крім того, у них з'явиться мотивація співпрацювати з роботодавцями, стимулювати їх брати якнайбільшу кількість учнів на виробничу практику.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182591_pratsedavts-zmozhut-ukladati-dogovori-z-uchilishchami-dlya-navchannya-personalu---proekt

Разом з тим розширюватиметься й відповідальність педагогів за попередню підготовку учнів - вони мають ознайомлювати їх з правилами експлуатації обладнання, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та безпеки життєдіяльності.

У документі також закладено зміни у процедурі взаємодії закладу та підприємства. Так, профтехи мають подавати списки учнів-практикантів не пізніше ніж за два тижні. Раніше цей строк складав щонайменше тиждень.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/183312_za-yaksnu-organzatsyu-virobnicho-praktiki-pedagogv-premyuvatimut

Нагадаємо, що раніше проект зазначеної постанови МОН виносило на громадське обговорення і до нього можна було подати зауваження та пропозиції.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини