Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відбирати суб'єктів господарювання до плану перевірок Держпраці будуть за новими критеріями

27 березня 2019, 14:09
1182
0
Реклама

27 березня набрали чинності нові критерії оцінки ризику діяльності за якими Держпраці відбиратиме суб'єктів господарювання до річного плану перевірок. Відповідна постанова Кабміну № 223 була прийнята ще 6 лютого, але опублікована тільки сьогодні.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/163776_polnomochiya-inspektora-po-trudu-mozhno-proverit-onlayn

Відтепер критерії оцінки ризику у всіх сферах діяльності, контроль за якими здійснює Держпраці визначаються одним документом. Попередні постанови Кабміну (від 28 квітня 2009 р. N 413, від 3 грудня 2009 р. N 1288, від 16 січня 2013 р. N 67) визнано такими, що втратили чинність.

Відповідно до постанови № 223, при визначенні ризику господарської діяльності у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення враховуватимуться:

- наявність у суб'єкта господарювання об'єктів підвищеної небезпеки, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що не виведені з експлуатації;

- здійснення експлуатації або застосування зазначених об'єктів, машин, механізмів та устатковання;

- виконання суб'єктом господарювання робіт підвищеної небезпеки;

- використання у діяльності шкідливих речовин III або IV класу небезпеки;

- порушень вимог законодавства, виявлені за результатами перевірок:

у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки, вимог законодавства з питань гігієни праці, застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

у сфері охорони праці, промислової безпеки, поводження з вибуховими матеріалами;

а також порушення законодавства з охорони праці щодо розслідування нещасного випадку;

- настання нещасних випадків, наявність випадків гострого або хронічного професійного захворювання у працівника суб'єкта господарювання.

Показники за перерахованими критеріями для визначення ступеня ризику братимуться за останні п'ять років, що передують плановому періоду.

Ступінь ризику діяльності суб'єкта господарювання у сферах зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю залежить від:

- порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення;

- застосування праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, протягом останніх двох років, що передують плановому періоду;

- порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

- одержання суб'єктом господарювання державної допомоги у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, цільової позики, дотації за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до держбюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

У сфері здійснення державного гірничого нагляду суб'єкта господарювання віднесуть до одного з трьох ступенів ризику на підставі порушення ним вимог законодавства, правил і норм щодо проведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, а також використанням і переробкою мінеральної сировини, що виявлені протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду.

Традиційно планові перевірки діяльності суб'єкта господарювання у відповідній сфері, здійснюватимуться Держпраці:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;

з середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.

Періодичність перевірок може змінюватися у разі відсутності суттєвих порушень суб'єктом господарювання вимог законодавства, шляхом встановлення коефіцієнта 1,5. Коефіцієнт не застосовується до суб'єктів з високим ступенем ризику.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184886_stupn-riziku-dyalnost-bankv-pupovinno-krov-viznachatimut-za-novimi-kriteryami

Також 27 березня набрала чинності постанова Уряду від 13 березня 2019 року № 219, про яку ми писали раніше.

Постановою затверджено нові критерії оцінки ризику від провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, за якими визначається періодичність проведення планових перевірок МОЗ.

Зверніть увагу, 4 квітня 2019 року компанія "ЛІГА:ЗАКОН" проведе практикум "Перевірки Держпраці-2019. Очікування і підготовка підприємств. Нововведення і судова практика". Під час заходу будуть розглянуті питання щодо порядку проведення перевірок, санкцій, які можуть бути накладені в разі виявлення порушень, можливості оскарження результатів перевірок та ін.

Підготуватися до перевірки Держпраці допоможе модуль "Мистецтво оборони" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН", який містить матеріали про те що перевіряє Держпраці, які порушення може виявити, які санкції може застосувати, та як оскаржити результати перевірок.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини