Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Євросоюз реформує систему захисту авторських прав в Інтернеті

Реклама

ЄС вносить поправки до своєї правової бази у галузі авторського права, щоб адаптувати його сучасному цифровому середовищу. Представники Ради ЄС погодили з Європарламентом відповідний проект директиви. Рішення було прийнято 13 лютого, про що повідомляється на сайті Ради ЄС.

У проекті директиви розглядаються різні питання, які можна об'єднати у три категорії :

- адаптація обмежень авторського права до цифрового та транскордонного середовища;

- вдосконалення практики ліцензування для забезпечення ширшого доступу до контенту;

- досягнення добре функціонуючого ринку для авторського права.

Зокрема, зміни передбачають введення нового права для видавників на цифрове використання їх публікацій. Автори зможуть отримувати частку доходу, якщо їх матеріали використовувалися повторно.

Онлайн-платформи для обміну контентом повинні будуть отримати ліцензію на твори, захищені авторськими правами.

Директива також закріплює право авторів та виконавців на відповідну і пропорційну винагороду при ліцензуванні або передачі їх прав. Вводиться вимога щодо забезпечення інформаційної прозорості відносно використання їх творів, механізм коригування винагороди, що супроводжується спеціальним альтернативним механізмом вирішення спорів.

Попередньо погоджений текст тепер має бути схвалено відповідними органами Ради ЄС та Європарламентом.

Нагадаємо, за допомогою PatentBot можна зареєструвати торгові марки та фіксувати авторські права у кілька кліків. Процес подачі заявки займає 5-7 хвилин. Особливістю є не тільки цілодобовий режим роботи, а й транскордонна реєстрація: з його допомогою резидент однієї країни може в режимі 24/7 швидко і недорого зареєструвати торгову марку в іншій юрисдикції. Зареєструвати торгову марку за допомогою PatentBot можна на Платформі ЛІГА:ЗАКОН. Ознайомитися з продуктом і протестувати його можна за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини