Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Батькам щомісячно компенсують 1626 грн на муніципальну няню

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/181753_z-novogo-roku-ne-skasovuyut-dekretnu-vdpustku-a-pochnut-kompensuvati-poslugi-nyan

З 1 січня 2019 року обласні та Київська міські державні адміністрації мають відшкодовувати вартість послуг "муніципальної няні".

Батьки щомісячно отримають відшкодування витрат на догляд за дитиною, яка не досягла трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до шести років, встановленого на 1 січня [дізнатись цю величину можна у модулі "Довідники" ІПС "ЛІГИ:ЗАКОН" ].

Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" затверджено постановою Кабміну від 30 січня 2019 року № 68, яка набула чинності сьогодні, 12 лютого.

Муніципальною нянею є будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00КВЕД 88.91), юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Зверніть увагу, що зібрати досьє на няню можна в системі ContrAgent.

Компенсація не призначається батькам- вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення.

Для отримання компенсації батьки протягом місяця після укладення договору мають подати місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи у паперовій або електронній формі.

Отже управлінню соцзахисту треба подати:

- заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";

- заяву про перерахування коштів на банківський рахунок;

- копію договору з нянею;

- документи, що підтверджують витрати на оплату послуг (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) - подаються щомісячно до 5 числа в електронній або паперовій формі

До заяви додаються копії:

- свідоцтва про народження дитини;

- паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації, ІНН;

- документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства).

Факт народження дитини на території України у разі подання заяви в електронній формі підтверджується за інформацією з державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відомості про реєстрацію муніципальної няні та наявність відповідних видів економічної діяльності перевіряються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Ці дані також можна дізнатись в системі ContrAgent.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини