Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вводиться мінімальна вартість навчання за спеціальністю "Право"

Реклама

В Україні вводиться індикативна собівартість навчання (мінімальна вартість), нижче якої не можна встановлювати оплату за отримання вищої освіти за низкою спеціальностей на умовах контрактного навчання.

Це передбачено в Законі про держбюджет на 2019 рік (в обсягах мінімального розміру вартості навчання за кожною спеціальністю (спеціалізацією) відповідно до ліцензійних умов).

Тому Міністерство освіти і науки України підготувало проект урядової постанови "Про деякі питання запровадження індикативної собівартості" та пропонує його для громадського обговорення.

Індикативна собівартість - це мінімальна вартість навчання, яка визначається для певних спеціальностей. У проекті урядової постанови зазначено, що до таикх спеціальностей увійдуть "Право", "Культура і мистецтво", "Гуманітарні науки", "Соціальні та поведінкові науки", "Журналістика", "Управління та адміністрування", "Архітектура та будівництво", "Ветеринарна медицина", "Охорона здоров'я", "Сфера обслуговування", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини".

Індикативну собіварість запропоновано визначати як 60 % - у 2020 році, 70 % - у 2021 році, 80 % з 2022 року середнього розміру видатків на оплату послуг з підготовки одного фахівця на умовах державного (регіонального) замовлення в закладі вищої освіти (без урахування видатків на стипендіальне забезпечення, виплат відповідно до законодавства дітям-сиротам та особам з їх числа, видатків розвитку) в попередньому календарному році.

У проекті визначено, що індикативна собівартість зменшується для вечірньої форми здобуття освіти на 25 %, для заочної та дистанційної форм здобуття освіти на 50 %, а також збільшується на 30 % для освітнього ступеня магістра.

На МОН покладуть обов'язок роз'яснювати питання визначення та використання індикативної собівартості.

Зауваження та пропозиції МОН просить надсилати до 6 березня 2019 року на електронну адресу: hef@mon.gov.ua

Зауважимо, що про відпустки у зв'язку з навчанням у вишах, навчальних закладах післядипломної освіти й аспірантурі можна дізнатися з відповідної ситуації для юриста із Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини