Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Стійкість банків оцінять по-новому

Реклама

НБУ дозволив банкам досягати необхідного рівня нормативів достатності (адекватності) регулятивного і основного капіталу шляхом, як збільшення розміру капіталу, так і реструктуризації активів.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ від 17 січня 2019 № 21, яка набула чинності з 26 січня.

https://ips.ligazakon.net/document/situation-doc/SI080065?docId=SI080065&productAlias=ips_web

Оцінка стійкості банку тепер може складатися з двох або трьох етапів: оцінки якості активів банку і прийнятності забезпечення по кредитних операціях, екстраполяції результатів оцінки і здійснення стрес-тестування.

За результатами оцінки визначається необхідний рівень нормативів достатності капіталу банку :

- для двох етапів (першого і другого) - на підставі даних Звіту аудитора про результати оцінки якості активів банку і прийнятності забезпечення по кредитних операціях з урахуванням екстраполяції результатів оцінки якості активів банку і прийнятності забезпечення по кредитних операціях на весь кредитний портфель банку;

- усіх трьох етапів - на підставі даних Звіту аудитора і результатів стрес-тестування за базовим та несприятливим макроекономічними сценаріями..

НБУ у разі потреби направляє банку вимогу про складання/оновлення програми капіталізації/реструктуризації для забезпечення дотримання необхідного рівня нормативів достатності капіталу .

Банки, які отримали вимогу про складання програми капіталізації/реструктуризації, представляють програму в наступні строки:

- банки, відносно яких НБУ прийняв рішення про проведення оцінки стійкості із застосуванням двох етапів, - до 15 серпня поточного року;

- банки, відносно яких НБУ прийняв рішення про проведення оцінки стійкості із застосуванням трьох етапів, - до 15 вересня поточного року.

Банк, по якому НБУ за результатами оцінки стійкості визначив необхідний рівень нормативів достатності капіталу, забезпечує їх дотримання шляхом виконання програми капіталізації/реструктуризації до 31 грудня поточного року..

Оновлено також форму плану капіталізації/реструктуризації. Нова форма доступна в модулі "Типові договори і шаблони", який входить до складу Інформаційно-правових систем "ЛІГА:ЗАКОН". Для того, щоб ознайомитися з можливостями і наповненням ІПС "ЛІГА:ЗАКОН" детальніше, скористайтеся тестом

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини