Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розпочинає роботу Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти

28 грудня 2018, 17:29
814
0
Автор:
Реклама

Уряд затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), яке найближчим часом розпочне роботу.

Відповідне розпорядження № 1063-р було прийнято 27 грудня 2018 року під час засідання Кабінету Міністрів.

До складу Агентства увійшли 22 члени, що раніше були обрані конкурсною комісією під час відкритого конкурсу. Вони представляють державні ЗВО - 8 членів, приватні та комунальні виші - по 1, студентів - 2, роботодавців - 3, НАН - 2, галузеві академії - по 1 від Національної академії педагогічних наук, Національної академії аграрних наук, Національної академії мистецтв, Національної академії правничих наук.

Загалом у склад Агентства мають увійти 23 члени: одне місце наразі залишилось вакантним за квотою Національної академії медичних наук. На цю вакансію оголошено додатковий конкурс з 1 лютого 2019 року.

НАЗЯВО візьме на себе більшу частину регуляторних і контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти. Це, наприклад, акредитація закладів освіти та освітніх програм, спеціалізованих вчених рад, атестація наукових кадрів тощо. Далі його члени мають обрати голову та заступників Агентства, після чого формуватиметься Секретаріат, визначатимуться пріоритетні напрями роботи.

Уряд постановою № 1130 від 27 грудня 2018 року також ухвалив важливі зміни до Статуту Агентства, надавши йому більшу автономність, уточнивши низку процедур та прибравши певні корупційні ризики. Так, змінено статус керівника Секретаріату - відтепер він призначатиметься Головою Агентства на підставі рішення НАЗЯВО. Раніше ж його кандидатуру мав затверджувати Уряд за поданням Міністра освіти і науки.

Відтепер члени НАЗЯВО самостійно вирішуватимуть, які комітети та за якими напрямами їм потрібні. Обов'язковими залишаться Комітет з питань етики та Апеляційний комітет. Перший серед іншого займатиметься проблемами академічного плагіату, а другий - зверненнями, заявами і скаргами щодо діяльності та рішень спеціалізованих вчених рад.

Важливою зміною також стала заборона членам НАЗЯВО працювати в його секретаріаті - було прибрано конфлікт інтересів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини