Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

5 головних запитань про монетизацію пільг і субсидій

28 грудня 2018, 10:00
1379
0
Автор:
Реклама

Мінсоцполітики надало відповіді на найбільш поширені запитання щодо монетизації пільг і субсидій.

1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

До Ощадбанку йти не потрібно. Процес монетизації максимально автоматизовано - основне навантаження ляже на управління соцзахисту населення, державний банк і надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже документи поновлювати не потрібно.

2. Чи потрібно в Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію буде автоматично відкрито персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлові субсидії в грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію та воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів і пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення до банку.

3. Як відбуватиметься оплата комуналки?

Усе відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть онлайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів буде створено персональні кабінети, де можна буде відстежувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати в контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0-800-210-800.

4. Чому Ощадбанк?

Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм, володіє найбільшою мережею відділень, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, і має досвід виплат соціальної допомоги та пенсій великій кількості клієнтів одночасно.

Жодних комісій від субсидіантів і пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

Оскільки в Україні субсидію отримує майже половина українських сімей, то якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

Нагадаємо, субсидії монетизують з 1 січня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини