Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Заборгованість. Точка неповернення

13 грудня 2018, 15:44
1045
1
Автор:
Реклама

Щодо Закону про відновлення кредитування

Один із базових принципів права про те, що договори мають бути виконані, працює рівно доти, доки не настав час повертати борги. З настанням моменту повернення починає діяти принцип, за яким борги віддають лише боягузи. Наслідки ні для кого не є таємницею: неповернені кредити, токсичні активи, незахищене право власності, відсутність нормального кредитування, квола бізнес-активність і низька інвестиційна привабливість.

Укотре це підтверджується тим фактом, що в нещодавно опублікованому Законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування" від 03.07.2018 р. № 2478-VIII приблизно 80 % тексту присвячено, по суті, не самому кредитуванню, а питанням його забезпечення та повернення. Це й зрозуміло, адже видати кредит - це лиш половина справи, головне - його повернути, бо на цьому шляху трапляється безліч підводного каміння.

Отже, Закон став доволі обговорюваним і, як виявилося, спірним. Зокрема, депутатам і Президенту закидають, що вони пішли назустріч банкам, тож Закон не захищає звичайних позичальників від свавілля стягувачів, а навпаки - спрощує кредиторам процес стягнення заборгованості.

Що ж, Закон справді більше "прокредиторський", але він не проти боржників - він проти недобросовісних боржників, які намагаються всілякими методами уникнути виконання власних зобов'язань.

Якщо відкинути другорядні зміни, то, на наш погляд, в ухваленому Законі є чотири найважливіші норми, спрямовані на захист кредитора, а саме:

- позасудове звернення стягнення на предмет іпотеки не припиняє зобов'язання повернути борг;

- наявність арештів не виключає право на перереєстрацію права власності на об'єкт іпотеки;

- строк пред'явлення вимоги за порукою збільшено з шести місяців до трьох років;

- збільшення обов'язків боржника не припиняє поруки.

Резюме концептуальних змін Закону про відновлення кредитування ви знайдете у материалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням. Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцінить увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини