Мінрегіон у нових ДБН щодо доступності пропонує впровадити обов'язкове візуальне інформування при проектуванні громадських закладів та інфраструктури населених пунктів. Щоб звукові оголошення та сповіщення дублювалися спеціальними знаками чи текстами для безпечної орієнтації в просторі.
Згідно з проектом ДБН у вестибюлях громадських закладів повинні встановлюватися екрани, інформаційні термінали або табло з текстовим рядком, а призначення приміщень та кімнат - позначатися крупними та максимально освітленими знаками. Кабіни ліфтів мають бути оснащені текстовим чи відеозв'язком з диспетчером. Сигналізація про небезпеку повинна передбачати не тільки звукову, а й візуальну (світлову) інформацію в приміщеннях.
Також для людей з порушеннями слуху має забезпечуватися:
- організація сурдоперекладу або субтитрування;
- спеціальні зони чи робочі місця із системами звукопідсилення;
- не менше одного робочого місця для прийому осіб з інвалідністю в громадських закладах, які облаштовані спеціальними пристроями з перекладачем жестової мови та підсиленням звуку.
Проект нових ДБН розроблений на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та міститимуть наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
Нагадаємо, у цих само ДБН заплановано, що особам з порушеннями зору стане простіше орієнтуватися в місті, буде визначено вимоги до безпечного влаштування пандусів, а також для таких осіб стануть зручними готелі. Також цим категоріям осіб стане зручніше відвідати театр чи музей.