Мінрегіон повідомляє, що в проекті нових ДБН пропонує запровадити низку важливих змін для створення доступного простору для людей із порушеннями зору.
Для цього у проекті ДБН прописано обов'язкове проектування тактильних, візуальних елементів доступності та аудіопокажчиків в інфраструктурі населених пунктів, а також у житлових і громадських будівлях.
Тактильні елементи доступності (ТЕД) допомагають у самостійній орієнтації людей з порушеннями зору на вулицях і всередині будівель. Вони поділяються на тактильні підлогові смуги та інформаційні покажчики (таблички або позначки) зі шрифтом Брайля.
Візуальні елементи доступності (ВЕД) сприяють безпечному орієнтуванню в просторі для всіх груп населення, зокрема для громадян з порушеннями зору. Вони становлять виділені контрастними кольорами знаки, інформаційні таблички, інформатори та покажчики, які розміщуються вздовж вулиць, на вході та всередині будівель.
Аудіопокажчики (АП) встановлюються для звукового сповіщення інформації та вказують на необхідний напрямок руху. Крім того, вони можуть інформувати про об'єкт чи послугу, що надаються. Поділяються на звукові маячки-сигналізатори та голосові інформатори.
Проект нових ДБН розроблений на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Нові ДБН стосуватимуться всіх груп людей з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором. Нові норми планується затвердити до кінця цього року.
Нагадаємо, що в Мінрегіоні також визначать вимоги до безпечного влаштування пандусів.