Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Держбюджеті-2019 закладуть гроші на виплату субсидій громадянам

12 жовтня 2018, 13:05
257
0
Автор:
Реклама

11 жовтня відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій.

Під час засідання міжвідомча робоча група прийняла рішення про механізм надання субсидій у грошовій формі. Монетизація житлових субсидій проходитиме в три етапи.

Перший етап має розпочатись 1 січня 2019 року та поширюватиметься на тих громадян, які звертатимуться за субсидією з новим пакетом документів.

На другому етапі до монетизації мають бути долучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року.

На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Наразі проект Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачає субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг і субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 55,1 млрд грн. За результатами засідання робочої групи Мінфін і Мінсоцполітики мають опрацювати питання щодо розподілу передбаченої в проекті Держбюджету на 2019 рік субвенції на:

- програму Мінсоцполітики для виплати пільг і субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі;

- субвенцію Мінфіну для проведення розрахунків із надавачами послуг за надані пільги та субсидії.

Водночас Мінрегіон і Мінсоцполітики мають розробити механізм забезпечення цільового використання коштів, отриманих споживачами у вигляді субсидій, а саме: перерахування таких коштів на особові рахунки громадян у банківських установах із можливістю використання лише для оплати житлово-комунальних послуг.

Наступним кроком у питанні монетизації житлових субсидій має стати розробка відповідних нормативно-правових актів, необхідних для запровадження першого етапу монетизації з 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, Уряд створив міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій 26 вересня 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини