Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Луценко організував роботу прокурорів з представництва держави у суді

28 вересня 2018, 16:24
234
1
Автор:
Реклама

Визначено завдання прокурорів з представництва інтересів держави в суді.

Генпрокурор підписав відповідний наказ від 21 вересня 2018 № 186 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді та при виконанні судових рішень".

Завданням представництва у суді є захист інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або здійснює неналежно інший уповноважений орган, а також у разі відсутності такого органу.

При вирішенні питання щодо пред'явлення позову прокурор має дотримуватися вимог статті 23 Закону "Про прокуратуру" та норм процесуального законодавства щодо встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді.

Позови (заяви) надсилати до суду за підписом Генерального прокурора, його першого заступника та заступників, керівників регіональних та місцевих прокуратур, їхніх перших заступників та заступників.

Також прокурори мають своєчасне реагування на факти безпідставної відмови судами у прийнятті позовів (заяв), їх повернення, тяганини при їх розгляді.

Позовну заяву у кримінальному провадженні подавати прокурору, який здійснює процесуальне керівництво у ньому, з урахуванням вимог пункту 12 частин другої статті 36, частини третьої статті 128 КПК. Порядок забезпечення участі у розгляді судами зазначеної позовної заяви та оскарження, ініціювання перегляду судових рішень у кримінальному провадженні, крім питань представництва інтересів держави при виконанні судових рішень, визначається відповідними наказами Генпрокурора.

Підрозділам представництва в суді та іншим підрозділам Генеральної прокуратури України відповідно до їхньої компетенції забезпечувати участь у розгляді справ у Верховному Суді, а також у розгляді судами першої та апеляційної інстанцій справ за власними позовами (заявами), а також справ, у які Генеральною прокуратурою України здійснено вступ.

У разі встановлення фактів, що свідчать про вчинення дисциплінарного проступку суддею Верховного Суду, керівники регіональних прокуратур можуть направляти до ГПУ вмотивоване клопотання із долученням відповідних матеріалів.

Представництво відповідно до закону прокуратурою громадян у судах у справах, провадження в яких було розпочато до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини