Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Правозахисники назвали неприйнятними ряд норм законопроекту № 9055

24 вересня 2018, 15:32
326
0
Автор:
Реклама

Українська Хельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група виступили зі спільною заявою щодо президентського законопроекту № 9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Разом з позитивними змінами (такими як доступ до реєстрів. право ініціювати слідчі дії та ін.) законопроект містить ряд неприйнятних норм, - вважають правозахисники.

На їх думку, не можна допустити прийняття норм, якими передбачено:

- ввести відповідальність за зловживання процесуальними правами  через окремі ухвали суду, зокрема, за заявлення завідомо безпідставного відводу, що порушує права учасників кримінального провадження заявляти відвід, а також вводить поняття подвійного стягнення  щодо адвоката, окрім передбаченого чинним законом;

- віднести до підслідності Державного бюро розслідувань  здійснення досудового розслідування злочинів, вчинених адвокатом, що не входить до компетенції ДБР;

- виключити з тексту закону поняття «конфлікт інтересів», не дивлячись на обов'язок дотримання такого принципу здійснення адвокатської діяльності, а також рекомендацію Венеціанської Комісії: визначити зміст принципу «уникнення конфлікту інтересів», про що зазначено і в пояснювальній записці до проекту.

- ввести відповідальність за зловживання правом на адвокатський запит  і додаткової вимоги щодо зазначення мети  його направлення та ін.

З повним текстом заяви можна ознайомитися тут.

Щоб не пропустити найважливіше - підпишіться на наш канал в Телеграм @jurliga t.me/jurliga

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини