Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки

14 вересня 2018, 11:00
301
2
Автор:
Реклама

Про чинні норми Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» МОЗ і МОН нагадали головам обласних і Київської держадміністрацій листом від 6 вересня 2018 року.

Згідно із Законом відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.


Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов'язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.


Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

У листі зазначається, що наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.


До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

МОЗ наголошує: якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за Календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоб надолужити пропущені щеплення.

Перелік медичних довідок, які потрібні дитині для відвідування школи, можна переглянути за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини