Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

10 серпня 2018, 15:21
281
0
Автор:
Реклама

1. Банки по-новому подаватимуть аудиторський звіт і зможуть відсторонити аудиторську фірму

НБУ постановою від 2 серпня 2018 року № 90 установив нові вимоги до порядку подання банком аудиторського звіту, які застосовуватимуться з 1 жовтня 2018 року. Тепер аудиторська фірма відбирається на конкурсі аудиторським комітетом або наглядовою радою банку і повинна належати до суб'єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес. Крім того, аудиторська фірма має забезпечити ротацію аудиторів. Банки повинні подати до НБУ копію договору з аудиторською фірмою до 1 листопада поточного року, але банки, які не уклали договір до 1 жовтня, зможуть подати його до 15 грудня 2018 року (включно). Аудиторський звіт оформлюється у вигляді «Звіту незалежного аудитора» і подається до НБУ після його розгляду загальними зборами учасників банку, але не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Разом із звітом подається виписка з протоколу загальних зборів учасників банку, а також фінансова звітність. Наглядова рада банку має право прийняти рішення про вісторонення аудиторської фірми від проведення аудиту. Положення про порядок відхилення (відсторонення) Нацбанком аудиторської фірми, обраної банком для проведення зовнішнього аудиту, затверджено постановою від 2 серпня 2018 року № 89.

2. Бізнесу спростили залучення зовнішніх кредитів

Нацбанк спростив регулювання операцій резидентів-позичальників щодо залучення зовнішніх кредитних ресурсів. Вже із 20 серпня будуть повністю автоматизовані процедури реєстрації / внесення змін / анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики) в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками. Це передбачено постановою НБУ від 20 липня 2018 року № 83. Ініціюватиме реєстрацію уповноважений банк - обслуговуючий банк за договором шляхом направлення до НБУ відповідного електронного документа, на підставі якого автоматично проводиться необхідна процедура. З 17 по 19 серпня уповноважені банки мають припинити подання документів для проведення реєстрації договорів, що передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими кредитами в іноземній валюті.

3. Провайдерам установили нові правила розміщення телекомунікацій

Установлено єдині правила розміщення бундинкових телекомунікаційних мереж і доступу провайдерів до інфраструктури будинків. Відповідні постанови Кабміну від 18 липня 2018 року № 610 «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об'єкта будівництва» та № 611 «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі» наберуть чинності з дня офіційного опублікування. Оператори (провайдери) подаватимуть власникові об'єкта будівництва або розподільної мережі письмовий запит, на який власник надсилає повідомлення про видачу технічних умов і рахунок на оплату. Технічні умови надаються протягом 15 робочих днів з дня підтвердження оплати. Потім замовник повинен підготувати проектну документацію, а після видачі технічних умов та узгодження власником проектної документації укладається договір з доступу. Розмір плати за доступ до елементів об'єкта будівництва та розподільної мережі встановлюється договором з доступу згідно з методикою, затвердженою Мінрегіоном, і не може змінюватися протягом року з дня укладення договору. Крім того, спрощено ввезення обладнання для розробки програмного забезпечення. Із 4 серпня змінилися правила імпорту радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв (РЕЗ та ВП). Відповідний Порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв затверджено рішенням НКРЗІ від 13 лютого 2018 року № 78. Документом значно спрощується імпорт в Україну персональних обчислювальних машин та інших електропобутових товарів, що містять у своєму складі РЕЗ (у тому числі обладнання та приладдя, необхідні для тестування та розробки) для проведення в Україні спеціальних досліджень (медичних, наукових тестів, розробки програмного забезпечення тощо). Таку продукцію можна буде ввозити без декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладання і внесення відповідної інформації про РЕЗ до Загального реєстру РЕС.

4. Установлено нові вимоги до платоспроможності страховиків

Нацкомфінпослуг оновив критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів і ризикованості операцій страховика. Відповідне розпорядження від 7 червня 2018 року № 850 «Про затвердження Положення про обов'язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика» набуло чинності 3 серпня. Тепер до прийнятних активів належить, зокрема, непрострочена дебіторська заборгованість за укладеними договорами страхування. По-новому визначається норматив платоспроможності та достатності капіталу. Зокрема, страхові компанії повинні мати вільні кошти не менше 30 млн грн - для страховика, який здійснює або планує здійснювати види страхування інші, ніж страхування життя, і 45 млн грн - для страховика, який здійснює або планує здійснювати страхування життя. Нацкомфінпослуг передбачив дворічний перехідний період для приведення розміру нормативу платоспроможності та достатності капіталу страхових компаній у відповідність до нових вимог.

5. Емітентам цінних паперів доведеться розкривати більше інформації

НКЦПФР доповнила перелік особливої та проміжної інформації, яка розкривається емітентами цінних паперів. Також змінено обсяг розкриття інформації про проведення загальних зборів. Відповідні зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів унесено рішенням від 19 квітня 2018 року № 243. Тепер до особливої інформації емітента цінних паперів належать відомості про: прийняте рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 % статутного капіталу (було 10 %); наявність, строк дії та сторони акціонерного договору; факти включення/виключення цінних паперів до біржового реєстру фондової біржі тощо. Емітенти також повинні розкривати ще аудиторський звіт з фінансової звітності та висновок про проміжну фінзвітність. При цьому звіт та висновок мають відповідати Міжнародним стандартам аудиту.

6. Оцінюватимуть зоряність готелів акредитовані органи сертифікації

Уряд урегулював процедуру категоризації готелів в Україні. Оцінювання готелів на відповідність вимогам державних стандартів віднині проводять органи сертифікації, які акредитовані для виконання робіт із сертифікації послуг щодо тимчасового розміщення (проживання). Акредитацію здійснює Національне агентство з акредитації України. Раніше органи із сертифікації готелів призначалися Мінекономрозвитку для виконання в державній системі сертифікації УкрСЕПРО робіт із сертифікації. Постанова Кабміну від 26 липня 2018 року № 607 набрала чинності 7 серпня.

7. Підвищено довідкові індекси вартості будівельних робіт

Мінрегіон оновив інформацію про індекси зміни вартості будівельних робіт, продукції промислового виробництва та опосередкованої вартості будівництва об'єктів соціального призначення станом на 1 липня 2018 року. Індекси та показники мають довідковий характер і можуть застосовуватися при прогнозуванні обсягів капітальних інвестицій, при перерахуванні їх у зіставлений рівень цін, для приведення вартісних показників об'єктів-аналогів у поточний рівень цін при визначенні кошторисної вартості будівництва на перших стадіях проектування. Зауважимо, що індекси станом на 1 січня були нижчими. Також названо опосередковану вартість будівництва об'єктів соціального призначення. Інформацію щодо індексів зміни вартості надано Мінрегіоном у листі від 18 липня 2018 року № 7/15-7265.

8. Скласти та подати заявку на сорт рослин можна через Держпродспоживслужбу

Права на сорт рослин в Україні отримуватимуться шляхом подання заявки на сорт рослин до Держпродспоживслужби. Такий порядок отримання визначило Мінагрополітики в наказі від 28 лютого 2018 року № 110. Заявка на сорт рослин - це сукупність документів, які подаються в паперовому та електронному вигляді. Подання сканованих копій документів заявки не допускається.

9. Через півроку коньяк вироблятимуть за правилами

Визначено правила коньячного виробництва в Україні. Відповідний наказ Мінагрополітики від 27 грудня 2017 року № 702 набере чинності через півроку після його офіційного опублікування. Передбачено, що переробка винограду на виноматеріали коньячні здійснюється згідно з вимогами до переробки винограду для білих столових вин, але без застосування сірчистої кислоти або її замінників. Виноматеріали коньячні, що використовуються в технологічному процесі виробництва коньяків України, які відповідають встановленим вимогам стандартів, мають бути без сторонніх і специфічних тонів та присмаків, колір - від ясно-солом'яного до рожевого. Документом визначено вичерпний перелік операцій, заборонених при виробництві коньяків. Залежно від походження спирту коньячного, способу та строку його витримки коньяки України поділяються на ординарні та марочні. У додатках до Правил визначено фізико-хімічні показники виноматеріалів коньячних, спиртів коньячних молодих; органолептичні та фізико-хімічні показники коньяків України.

10. Мінекономрозвитку пропонує звільнити два види бізнесу від ліцензування

Діяльність у сфері телекомунікацій і промислового вилову риби хочуть звільнити від ліцензування. Зокрема, запропоновано скасувати ліцензування діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України, оскільки це є проявом подвійного регулювання, а ліцензування у сфері телекомунікацій замінять на повідомлення регулятора про початок здійснення господарської діяльності. Відповідний проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» оприлюдено на сайті Мінекономрозвитку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини