Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спрощено ввезення обладнання для розробки програмного забезпечення

6 серпня 2018, 09:09
441
0
Автор:
Реклама

З 4 серпня змінилися правила імпорту радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (РЕЗ і ВП).

Відповідний Порядок ввезення з-за кордону і реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв затверджений рішенням НКРЗІ від 13 лютого 2018 року № 78.

Документом значно спрощується імпорт в Україну персональних обчислювальних машин і інших електропобутових товарів, що містять у своєму складі РЕЗ (у тому числі обладнання і приладдя, необхідне для тестування і розробки) для проведення в Україні спеціальних досліджень (медичних, наукових тестів, розробки програмного забезпечення і т.п.). Таку продукцію можна буде ввозити без декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання і внесення відповідної інформації про РЕЗ в Загальний реєстр РЕЗ.

Також не потрібна декларація про відповідність вимогам Техрегламенту при ввезенні аматорських супутникових радіостанцій з метою застосування в експериментальних дослідженнях, систем радіолокацій, навігаційної і авіаційної радіоелектроніки з метою виробництва, ремонту, відновних робіт цивільного повітряного судна або створення обмінного фонду запчастин і іншого обладнання згідно із затвердженим Переліком.

Встановлено, що будь-який товар (продукція), який за своїми характеристиками призначений для випромінювання і прийому радіохвиль або до складу (комплект постачання) якого входять призначені для цього пристрої, розглядається як РЕЗ (ВП).

Наявність РЕЗ у продукції позначається: Bluetooth, WiFi (або 802.11хх, де хх - букви латинського алфавіту, або їх комбінація), GSM, 3G (або CDMA, UMTS, WCDMA і ін.), 4G (LTE, LTE - U та ін.), RFID (NFC), Wireless, Radio Frequency (RF, RF Transmitter), Transciever.

РЕЗ (ВП), призначені для застосування загальними користувачами радіочастотного ресурсу, ввозяться суб'єктами господарювання за умови:

- наявність в Загальному реєстрі РЕЗ;

- відсутності в переліку типів (видів) РЕЗ та ВП, заборонених до застосування і ввезення на територію України, Реєстру радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв, заборонених до застосування і ввезення на територію України (Спеціальний реєстр РЕЗ);

- наявність декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання.

Відсутність рішення НКРЗІ про внесення РЕЗ та ВП до Загального реєстру РЕЗ не може бути підставою для відмови в митному оформленні.

Громадяни для особистих, сімейних і інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності, можуть ввозити РЕЗ (ВП) відповідно до розділу XII МК за умови, якщо такі товари відсутні в переліку типів (видів) РЕЗ та ВП, заборонених до застосування і ввезення на територію України, Спеціального реєстру РЕЗ.

Документом також врегульовані правила реалізації в Україні РЕЗ та ВП, форми ведення Спеціального реєстру РЕЗ, а також критерії, за якими приймаються рішення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини