Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розширено перелік «безкоштовних ліків»

7 серпня 2018, 12:18
1056
0
Автор:
Реклама

Новий перелік препаратів програми «Доступні ліки» містить 261 торгову назву, що на 22 позиції більше, ніж у минулому реєстрі.

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров'я наказом № 1446 затвердило новий перелік «доступних ліків», які пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або трохи доплативши. До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Раніше програма включала 239 препаратів у цілому і 47 безоплатних.

Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо в минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то протягом наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. У середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7 %.

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року. Згодом цей реєстр оновлювався. За час роботи програми пацієнти отримали ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу і бронхіальної астми за понад 23 млн рецептів на суму понад 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь у програмі - нині їх 7808. А Держпродспоживслужба перевірятиме доступність таких ліків.

Безкоштовні ліки можна отримати в аптеці, задіяній в програмі, за рецептом лікаря, у якому зазначено діючу речовину.

З переліком ліків, які надаватимуться пацієнтам безоплатно, можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини