Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вирішено, як визначати енергоефективність будівель

24 липня 2018, 17:30
872
0
Автор:
Реклама

Триває нормотворча робота, спрямована на реалізацію Закону «Про енергетичну ефективність будівель». 11 липня 2018 року Мінрегіон прийняв пакет документів, спрямованих на унормування діяльності щодо досягнення енергоефективності. Йдеться, зокрема, про Порядок проведення сертифікації енергоефективності та форму енергетичного сертифіката, Методику визначення економічно доцільного рівня енергоефективності будівель, основні положення яких ЮРЛІГА висвітлила раніше.

Наказом № 169 Мінрегіон затвердив комплексну Методику визначення енергетичної ефективності будівель. Документом установлюється механізм визначення енергоефективності будівель, зокрема: перелік показників енергоефективності; метод та особливості визначення енергоефективності будівель, приміщення яких мають різне функціональне призначення; проведення розрахунків первинної енергії та викидів парникових газів; визначення класу енергоефективності.

Показниками енергоефективності для будівель визначено:

- питому енергопотребу на опалення, охолодження, постачання гарячої води;

- питоме енергоспоживання при: опаленні, охолодженні, постачанні гарячої води, освітленні;

- питоме енергоспоживання систем вентиляції, первинної енергії, викидів парникових газів.

Визначено, що такі показники встановлюються розрахунковим методом.

У Методиці окремо встановлюються вимоги до визначення кожного показника, зокрема, щодо кожного показника встановлено формулу його обчислення.

Документом введено нове поняття «еталонна будівля» - будівля, яка відображає типову геометрію та системи будівлі, типові енергетичні характеристики огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки, інженерних систем будівлі, типову функціональність та типову структуру витрат з урахуванням характерних кліматичних умов та географічного розташування.

Мінімальні вимоги енергоефективності будівель установлюються для еталонних будівель, що є репрезентативними для більше ніж однієї категорії, геометричні та теплотехнічні характеристики яких аналогічні до тих, що проектуються та експлуатуються в Україні. Також враховуються вимоги до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій та енергоефективності інженерних систем будівель згідно з економічно доцільним рівнем. Мінімальні вимоги диференціюються залежно від функціонального призначення будівель, їх висотності, виду будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт).

У документі наведено Класифікацію будівель залежно від їх функціонального призначення.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини