Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перед підвищенням тарифів на комунальні послуги виконавці повинні дізнатися думку споживача

17 липня 2018, 15:05
517
2
Автор:
Реклама

Для підвищення тарифів виконавці комунальних послуг здійснюють розрахунки економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) ж/к послуг і подають їх органам місцевого самоврядування, уповноваженим встановлювати тарифи.

Протягом 5 робочих днів з дня подачі розрахунків виконавці зобов'язані інформувати споживачів про намір змінити або встановити тарифи. Зауваження і пропозиції від фіз-, юросіб, їх об'єднань приймаються в строк, встановлений виконавцем комунальних послуг (від 7 до 14 календарних днів з дня повідомлення про підвищення).

Порядок інформування споживачів про намір змінити ціни/тарифи на комунальні послуги з обгрунтуванням такої необхідності, затверджений наказом Мінрегіона від 5 червня 2018 року № 130, набуде чинності із 1 травня 2019 року.

Порядок застосовується при зміні цін / тарифів на комунальні послуги як за результатами перегляду тарифів і їх структури (чи встановлення нових), так і за результатами коригування тарифів.

Інформація про складові тарифу, про періодичність надання послуги, адреса, на яку слід направляти зауваження, розміщується на офіційному сайті органу місцевого самоврядування, в місцевій газеті, сайті виконавця комунальних послуг, на інформаційних стендах в абонентських відділах виконавців комунальних послуг та біля адміністративних центрів органів місцевого самоврядування.

Виконавець має право відхилити пропозиції і зауваження, направивши споживачеві відповідь з обгрунтуванням причин. У разі врахування зауважень і пропозицій виконавець комунальних послуг здійснює перерахунок тарифу і передає його органу місцевого самоврядування листом з висловленою позицією і відповідними обгрунтуваннями.

Процедура доведення до відома споживачів інформації вважається такою, що відбулася, незалежно від надходження зауважень і пропозицій від споживачів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини