Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про ТОВ

18 червня 2018, 09:30
1523
0
Автор:
Реклама

17 червня набув чинності Закон "Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю", який визначає правовий статус ТОВ і ТДО, порядок їх створення, діяльності і припинення, права і обов'язки їх учасників.Через рік почне діяти частина друга статті 23 Закону - стосовно виключення померлого (або припиненої юрособи) учасника, що має більше 50 %, якщо спадкоємці не подали заяву про вступ в товариство.

Відповідно втратив силу Закон "Про господарські товариства" в частині, що стосується товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю.

У загальних положеннях передбачено, що учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім майном, що належить йому і не відповідає за зобов'язаннями своїх учасників. Кількість учасників не обмежується.

Впродовж року з дня набуття чинності Закону положення статуту товариств діють в частині, що відповідає законодавству за станом на 17 червня. В той же час, це не передбачено після внесення змін до статуту.

До внесення відповідних змін у Господарський процесуальний кодекс України при розгляді справ, відкритих за позовними вимогами про переведення на себе прав і обов'язків покупця частки(частини частки) у разі порушення переважного права учасника товариства, застосовуються наступні правила:

1) позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошові кошти в розмірі, сплаченому покупцем на виконання договору купівлі-продажу частки (частини частки), визначеному в ухвалі суду;

2) невиконання вимоги про внесення грошових коштів на депозитний рахунок суду є підставою для залишення позову без розгляду;

3) суд у своєму рішенні вирішує питання про перерахування грошових коштів, внесених на депозитний рахунок суду, покупцю або про їх повернення.

Товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін в статут у зв'язку з приведенням його у відповідність з цим Законом до 17 червня 2019 року.

Нагадаємо, Закон був прийнятий Верховною Радою 6 лютого. До законопроекту було подано близько 500 правок. Комітет врахував 360 з них. Робота над законопроектом велася з весни 2016 року.

Лише з 8 по 23 червня 2018 року всі бажаючі мають можливість отримати 30% знижку, придбавши сервіси, системи та видання від ЛІГА:ЗАКОН. Все що потрібно для цього - оплатити абонентне обслуговування на 5 місяців вперед.

Для отримання детальнішої інформації про акцію перейдіть за посиланням.

Скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ тестом  та оцінить увесь масштаб та переваги послуг компанії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини