Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

МОЗ пропонує заборонити рекламу народної медицини та цілительства

17 травня 2018, 09:30
199
1
Автор:
Реклама

Планується гармонізувати чинне законодавство про рекламу з нормами ЄС і встановити чіткий контроль за змістом реклами.

З цією метою МОЗ підготував законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку реклами лікарських засобів)" і оприлюднив його для громадського обговорення.

Проект передбачає нові обмеження змісту реклами. Зокрема мова йде про заборону посилань в рекламі на діагностування захворювання або призначення курсу лікування по телефону або інтернету, залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів, що зображують медпрацівників, інформації, що ліки призначені виключно для лікування дітей. Окрім цього, зміст реклами повинен відповідати інструкції по застосуванню лікарського засобу.

Також регулюються питання реклами лікарських засобів серед медичних працівників. Передбачено чітке визначення професійних медичних видань, де дозволена реклама ліків, і затвердження Урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів спрямованої на медичних і фармацевтичних працівників.

Окремим пунктом законодавчої ініціативи є заборона будь-якої реклами народної медицини і цілительства.

Крім того, проект встановлює штрафні санкції до телерадіоорганізацій за рекламу лікарських засобів з порушенням законодавства - у розмірі 5 % від ліцензійного збору.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини