Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Встановлено єдині вимоги до діяльності по постачанню електроенергії споживачу

19 квітня 2018, 16:45
671
0
Автор:
Реклама

НКРЕКП встановила вичерпний перелік вимог щоодо здійснення діяльності по постачанню електроенергії споживачу.

Відповідні Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу затверджені постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 № 1469, яка набула чинності 19 квітня.

Ліцензійні умови вводяться в дію з 11 червня 2018 року крім загальних положень Лицензійних умов, які вводиться в дію з 1 травня 2018 року;

Так, загальними положеннями передбачено, що здобувач ліцензії має відповідати цим Ліцензійним умовам, а ліцензіат зобов'язаний виконувати їх вимоги. Також встановлено, які документи необхідно подати здобувачу до НКРЕКП для отримання ліцензії.

Вимоги щодо застосування ціни (тарифу) на послуги постачальника універсальних послуг, визначеною за результатами конкурсу, а також надання універсальної послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, сформованими відповідно до методики, затвердженої НКРЕКП вводяться в дію з 11 грудня 2018 року.

Організаційні вимоги до ліцензіата щодо купівлі-продажу електроенергії "на добу вперед", укладення двосторонніх договорів, повідомлення про договірні об'єми купівлі-продажу електроенергії по двосторонніх договорах, складання добових графіків електричної енергії для постачання і т.д. вводяться в дію з 1 липня 2019.

Вимога до ліцензіата не мати на праві власності чи в управлінні акції (частки у статутному капіталі) оператора системи розподілу вводиться в дію з 10 червня 2020 року.

Вказані ліцензійні умови встановлюють організаційні, технологічні і спеціальні вимоги до здійснення вказаної господарської діяльності, зокрема, постачальники універсальної послуги повинні купувати електроенергію, вироблювану з енергії сонячного випромінювання і енергії вітру приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, за "зеленим" тарифом в об'ємі, що перевищує місячне споживання електроенергії такими приватними домогосподарствами, а також одночасно надавати операторові системи передачі послугу із забезпечення збільшення долі виробництва електроенергії з альтернативний джерело енергія.

Також постачальники повинні вести реєстри споживачів, яким здійснюється постачання універсальних послуг, у тому числі вразливих споживачів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини