Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яким чином боржники по аліментам будуть працювати на благо суспільства?

4 квітня 2018, 14:00
210
0
Автор:
Реклама

Внесено зміни до Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, якими встановлено механізм виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Відповідні зміни передбачені наказом Мін'юсту від 2 березня 2018 року № 591/5, який вступив у силу 3 квітня 2018 року.

Так, вказаний Порядок доповнено новими розділами щодо адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Нагадаємо, цей вид стягнення введено Законом № 2234-VIII для боржників по аліментам.

Встановлено, що уповноважений орган з питань пробації (далі - уповноважений орган) виконує стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, яке здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці. Вид такої праці визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше 8 годин на день, неповнолітніми - не більше 2 годин.

Уповноважений орган звертається до органів місцевого самоврядування та власників підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів щодо погодження переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.

Не пізніше 10 днів з дня отримання постанови суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт уповноважений орган приводить її до виконання. Протягом цього строку порушника направляють до відбування суспільно корисних робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).

На кожного порушника уповноважений орган заводить особову справу та заповнює облікову картку, в якій ведеться сумарний облік відпрацьованих годин.

Після отримання постанови суду (судді) порушнику надсилають виклик до уповноваженого органу. З порушником проводять бесіду, під час якої роз'яснюють порядок та умови виконання стягнення, а також наслідки ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Посадова особа складає довідку про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування суспільно корисних робіт.

У разі ухилення особою від відбування суспільно корисних робіт, уповноважений орган надсилає відповідне подання та особову справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку суспільно корисних робіт адміністративним арештом.

Посадова особа уповноваженого органу у день отримання документів, що підтверджують підстави зняття порушників з обліку, готує довідку про зняття з обліку, яка долучається до матеріалів особової справи. На зазначену довідку начальник підрозділу органу з питань пробації накладає письмову резолюцію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини