Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ змінює підхід до проведення валютних інтервенцій

2 квітня 2018, 13:17
194
0
Автор:
Реклама

НБУ здійснюватиме валютні інтервенції у чотирьох формах:

- інтервенції за єдиним курсом;

- валютного аукціону;

- інтервенції за найкращим курсом;

- адресної інтервенції.

Досі пріоритетною формою здійснення валютних інтервенцій був валютний аукціон.

Так, інтервенція за єдиним курсом здійснюється шляхом збирання заявок за єдиним визначеним обмінним курсом і подальшого їх пропорційного задоволення в межах об'єму валютної інтервенції або розміщення пропозиції з купівлі/продажу іноземної валюти у торгово-інформаційній системі за єдиним певним обмінним курсом і укладення угод з суб'єктами ринку.

Інтервенція за найкращим курсом здійснюється або шляхом запиту за ціною на купівлю/продаж іноземної валюти у суб'єктів ринку через торгово-інформаційні системи, або шляхом вибору найкращої ціни з наявних у торгово-інформаційних системах котирувань і укладення угод з суб'єктом ринку, який запропонував цю ціну.

Умови валютних аукціонів визначаються окремим нормативно-правовим актом НБУ. Адресна інтервенція здійснюється на підставі окремого рішення Правління НБУ і обумовлена національними інтересами України.

Суб'єкт ринку, заявка якого обрана НБУ, зобов'язаний укласти угоду з НБУ про продаж (купывлю) іноземної валюти. Така заявка не може бути відкликана. За порушення цієї вимоги суб'єкт ринку втрачає право брати участь у валютних інтервенціях впродовж наступних 30 календарних днів.

Відзначається, що з метою мінімізації впливу центробанку на напрям курсового тренду при проведенні інтервенцій для накопичення резервів, НБУ віддаватиме пріоритет тим формам інтервенцій, по яких НБУ не пропонує, а приймає запропоновану іншими учасниками валютного ринку ціну. Такими формами інтервенції є валютний аукціон і інтервенція по найкращому курсу.

Крім того, НБУ тепер встановлює час подачі уповноваженими банками заявок у повідомленні про проведення валютної інтервенції, яке направляється уповноваженим банкам засобами електронної пошти .

Відповідні нововведення у підході до проведення валютних інтервенцій затверджені постановою від 29 березня 2018 № 32 і рішенням від 29 березня 2018 НБУ № 182-рш. Обидва документи набули чинності 2 квітня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини