Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Умови реструктуризації іпотечних кредитів єдині для всіх банків

23 березня 2018, 15:30
419
0
Автор:
Реклама

Фонд гарантування вкладів визначив умови реструктуризації заборгованості за іпотечними кредитами фізосіб перед банками, що ліквідуються.

Відповідне положення та зміни до нормативних актів Фонду затверджено рішенням виконавчої дирекції від 5 лютого 2018 року № 372, яке набрало чинності сьогодні 23 березня 2018 року.

Так, встановлено єдині умови реструктуризації для всіх банків, що ліквідуються, а скористатися ними зможуть всі клієнти - фізичні особи, які мають заборгованість за кредитними договорами, виконання зобов'язань за якими забезпечено іпотекою.

Одним з ключових моментів є перегляд черговості погашення кредитної заборгованості. В першу чергу, відбувається погашення основної суми кредиту, а процентна ставка встановлюється на рівні 0,01 % річних, комісійні винагороди - на рівні 1 грн.

У випадку дострокового погашення заборгованості штрафні санкції не застосовуватимуться.

При цьому, після укладення договору про реструктуризацію, позичальнику необхідно сплатити не менше 10 % від суми кредитної заборгованості (тіло + відсотки + комісія), розрахованої на дату звернення фізичної особи - боржника за реструктуризацією.

У Фонді зазначили, що період реструктуризації, згідно з вимогами Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», не може перевищувати строк ліквідації банку. Після завершення цього періоду - усі істотні умови, у тому числі черговість погашення кредитної заборгованості та процентні ставки за користування кредитом, встановлюються відповідно до умов кредитного договору, що діяв до проведення реструктуризації.

Відповідне положення та зміни до нормативних актів Фонду затверджено рішенням виконавчої дирекції від 5 лютого 2018 року № 372, яке набрало чинності сьогодні 23 березня 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини