Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пом’якшено вимоги до кредитних посередників банків

7 березня 2018, 13:45
141
0
Автор:
Реклама

Національний банк пом'якшив вимоги до кредитних посередників банків.

Внесено зміни в:

- Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування;

- Положення про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників.

Так, регулятор скасував вимоги щодо розміщення на веб-сторінці банку фотографій працівників кредитного посередника та реквізитів кожного посередницького договору.

Також зменшено вимоги до працівників кредитних посередників, які здійснюють обслуговування споживачів (залишаються вимоги лише щодо їх ділової репутації та рівня знань у сфері споживчого кредитування).

Крім того, фізична особа може пред'явити у різні банки одну довідку уповноваженого органу про наявність або відсутність заборгованості з податків та зборів (обов'язкових платежів).

Банк може не здійснювати перевірку (контроль) за дотриманням фізичними особами - працівниками кредитного посередника встановлених вимог за умови, що цим кредитним посередником є інший банк (юридична особа), які забезпечують такий контроль.

Нацбанк установив вимогу щодо виключення кредитного посередника з переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг у разі нездійснення відповідної діяльності протягом року з дати включення до переліку (замість вимоги про розірвання банком посередницького договору).

Банкам необхідно надати Нацбанку інформацію про посередницькі договори з урахуванням внесених цією постановою змін. Зазначена інформація має бути надана банками у 30-денний строк із дня доведення НБУ до їх відома змін до технічних умов ведення переліку та до програмного забезпечення для автоматизованого ведення переліку.

Відповідні зміни затверджено постановою НБУ від 5 березня 2018 року № 23, яка набрала чинності сьогодні, 7 березня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини