Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Визначено правила розрахунку викупної суми за договором страхування життя

8 лютого 2018, 14:44
4065
0
Автор:
Реклама

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, вирішила проблемне питання, яке виникає при достроковому розірванні дії договору страхування життя, а саме методику визначення розміру викупної суми.

Викупна сума розраховується математично на день припинення договору страхування життя залежно від періоду, протягом якого діяв договір страхування життя, згідно з методикою, яка є невід'ємною частиною правил страхування життя.

Якщо договір страхування життя не містить розміру викупної суми в абсолютній величині або у відсотках, то викупна сума, що підлягає виплаті за таким договором, не може бути меншою, ніж базовий розмір викупної суми.

Так, для договорів страхування життя з ризиком дожиття застрахованої особи до події, визначеної в договорі, або досягнення визначеного в договорі віку (накопичувальні договори страхування життя) базовим розміром викупної суми є розмір резерву нетто-премій, обчислений ретроспективно та збільшений на розмір резерву бонусів за таким договором.

При цьому розмір витрат на укладення договору страхування життя, який врахований при розрахунку розміру резерву нетто-премій, не може перевищувати 5 % страхових платежів, які рівномірно розподіляються на перші п'ять років дії такого договору.

Для договорів страхування життя, які не є накопичувальними, базовим розміром викупної суми є розмір математичного резерву, зменшений на розмір витрат на ведення справи в обсязі, який визначається в такому порядку:

- не більше 20 % страхового платежу за договором - для договорів, строк дії яких не перевищує один рік;

- не більше 30 % страхового платежу за перший рік дії такого договору - для договорів, строк дії яких більше одного року.

Вимоги до методики розрахунку викупної суми за договором страхування життя затверджено розпорядженням від 14 листопада 2017 року № 4258.

Розпорядження набере чинності через два місяці після його офіційного опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини