Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набрав чинності Закон про медреформу

30 січня 2018, 09:09
3068
1
Автор:
Реклама

Сьогодні, 30 січня, набрав чинності Закон № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

У Кабміну є 3 місяці, щоб опрацювати питання введення загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування. Крім того, Кабмін повинен встановити порядок призначення і надання медичних субсидій - безготівкової допомоги, що надається за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів для оплати необхідних пацієнту медичних послуг та лікарських засобів.

Поетапно до 2020 року буде визначено переліки і обсяги медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, повністю оплачуваних за рахунок коштів Держбюджету згідно з тарифом для профілактики, діагностики, лікування і реабілітації у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами. Це передбачає програма державних гарантій медичного обслуговування населення. Зазначимо, що Кабмін вже визначив методологію і порядок врахування фактичних витрат, які здійснюють установи охорони здоров'я у зв'язку з наданням медичних послуг та які враховуються при встановленні єдиних тарифів на медичні послуги.

Держава повністю повинна оплачувати громадянам, іноземцям, особам без громадянства, що постійно проживають в Україні, і біженцям або тим, хто потребує додаткового захисту, медичні послуги і ліки, пов'язані з наданням:

1) екстреної медичної допомоги;

2) первинної медичної допомоги - передбачає надання консультації, проведення діагностики і лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної або третинної медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного або психічного здоров'я пацієнта, що не вимагає екстреної, вторинної або третинної допомоги. Допомогу надають установи охорони здоров'я і ФОП, що мають ліцензію. Меддопомогу можуть надавати сімейний лікарі, лікарі інших спеціальностей й інші медпрацівники;

3) вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4) третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5) паліативної медичної допомоги;

6) медичної реабілітації;

7) медичної допомоги дітям до 16 років;

8) медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

До 31 грудня 2024 року в установах охорони здоров'я державної і комунальної форм власності, які є постачальниками медичних послуг за програмою медичних гарантій, обсяг платних медичних послуг, що не входять до програми, може складати не більше 20 % від обсягу усіх наданих послуг.

З Держбюджету окремо фінансуються програми громадського здоров'я, заходи боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов'язаної з проведенням судово-медичної і судово-психіатричної експертиз й інші програми в галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій згідно з переліком Кабміну.

Пацієнт має право самостійно обрати лікаря: установи первинної медичної допомоги повинні підписати з пацієнтами Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги, починаючи з квітня. У разі неможливості обрання лікаря пацієнт має право звернутися до уповноваженого органу або його територіальних органів за роз'ясненнями щодо постачальників медичних послуг, пов'язаних з наданням первинної медичної допомоги.

Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій укладається у письмовій формі між установою охорони здоров'я незалежно від форми власності або фізичною особою - підприємцем, яка отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та уповноваженим органом.

Також передбачено запуск електронної системи охорони здоров'я, яка замінить паперові медичні картки і довідки, а також дозволить лікарям виписувати електронні рецепти.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини