Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

«SMS-маяком» можуть скористатися і аграрії

6 грудня 2017, 16:24
1360
0
Автор:
Реклама

Ліквідовано можливість подвійної реєстрації сільськогосподарських земель, чим часто користувалися рейдери. Крім того, не можна буде провести реєстрацію прав на неіснуючі земельні ділянки. Неуповноважені особи не зможуть укладати від імені власника будь-які договори, зокрема оренди земельної ділянки.

Зміни передбачено постановою «Деякі питання вдосконалення механізмів захисту прав на земельні ділянки», прийнятою на засіданні Кабміну 6 грудня.

Згідно з прийнятими змінами при формуванні заяви на реєстрацію прав в режимі реального часу проводиться перевірка наявності та достовірності кадастрового номеру земельної ділянки, а також наявності або відсутності зареєстрованих прав до 1 січня 2013 року в Державному земельному кадастрі.

Встановлено обмеження, у тому числі й технічного характеру щодо прийняття державним реєстратором «позитивного» рішення за відсутності кадастрового номеру земельної ділянки у кадастрі.

Держреєстратор зобов'язаний направити повідомлення про виправлення технічних помилок у разі виявлення в отриманих із кадастру відомостях про власників, користувачів землі неповної або неточної інформації, що унеможливлює ідентифікацію правонабувача.

При проведенні реєстраційних дій, не пов'язаних із вчиненням нотаріальної дії, зокрема у випадку укладення договору оренди землі, особа встановлюється з обов'язковою перевіркою правоздатності і дієздатності.

При першій державній реєстрації прав на земельну ділянку держреєстратор безпосередньо із Державного земельного кадастру отримує інформацію про таку ділянку і переносить до Державного реєстру речових прав всі речові права на земельну ділянку (у тому числі право оренди, суперфіцій), набуті до 1 січня 2013 року.

Крім того, розширено сферу дії сервісу «SMS-маяк» - тепер їм зможуть скористатися власники та орендарі аграрних угідь.

Як пояснив Міністр юстиції Павло Петренко, завдяки цьому сервісу власники або орендарі зможуть відразу отримувати інформацію про спроби провести реєстраційні дії з їх майном та, у разі, якщо ці дії проводяться без їх відома, швидко відреагувати на них і присікти спроби рейдерського захоплення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини