Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Недопустимі докази, отримані на обшуку без адвоката, - опубліковано Закон

6 грудня 2017, 13:38
3355
0
Автор:
Реклама

В «Голосі України» від 6 грудня опубліковано Закон № 2213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».

Закон набирає чинності з 7 грудня. Норми щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів наберуть чинності з 1 січня 2019 року.

Допустимість доказів, отриманих до набрання чинності Законом, визначається у порядку, що діяв до набрання ним чинності. Неприпустимими визнано докази, що отримані:

- під час виконання ухвали про дозвіл на обшук житла або іншого володіння особи у зв'язку з недопущенням адвоката до цієї слідчої (розшукової) дії. Факт недопущення до участі в обшуку адвокат зобов'язаний довести у суді під час судового провадження;

- під час виконання ухвали про дозвіл на обшук, якщо така ухвала винесена слідчим суддею без проведення повної технічної фіксації засідання. Виконання ухвали слідчого судді, суду про проведення обшуку обов'язково фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення або є засобом чи знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту.

У разі потреби слідчий або прокурор копіюють інформацію, що міститься в інформаційних (автоматизованих), телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід'ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням фахівця. Дублікат документу (документ, виготовлений таким же способом, як і його оригінал), а також копії інформації, визнаються судом як оригінал документу.

Сторона захисту має право безперешкодно фіксувати проведення обшуку за допомогою відеозапису.

Слідчий суддя, суд може обмежити або заборонити доступ сторін кримінального провадження з боку захисту до результатів технічного запису з метою забезпечення неприпустимості розголошення відомостей досудового розслідування у разі, якщо в обгрунтування клопотання про проведення обшуку слідчий, прокурор надали результати проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Запис, здійснений за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів під час проведення слідчим, прокурором обшуку, є невід'ємним додатком до протоколу. Дії та обставини проведення обшуку, не зафіксовані у записі, не можуть бути внесені до протоколу обшуку та використані як доказ у кримінальному провадженні.

Крім того, заявнику надано право отримувати витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідні зміни внесено до КПК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини