Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У кримінальне законодавство введено норми про протидію домашньому насильству

6 грудня 2017, 11:57
1723
0
Автор:
Реклама

До низки статей КК та КПК внесено зміни з урахуванням положень Стамбульської конвенції.

Зокрема, передбачено додаткові обтяжуючі обставини, не обмежені фактом шлюбу, - тобто до кривдника будуть застосовані обтяжуючі обставини, навіть якщо особи перебувають у цивільному шлюбі, є екс-подружжям або лише зустрічаються. До пом'якшуючих обставин віднесено факт застосування сили щодо кривдника особою, яка була його жертвою.

Передбачено також обмеження можливості наближення кривдника до жертви насильства. Якщо насильницькі дії відбувалися стосовно дитини або в її присутності, злочинець втрачає право спілкуватися і бачитися з дитиною.

Передбачено механізм позбавлення прав кривдника на носіння зброї. На оголошення вироку матимуть вплив факти переслідування жертв - як фізичні, так і за допомогою телефонних дзвінків, смс, листів.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (законопроект № 4952) прийнято Верховною Радою 6 грудня. Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Зазначимо, Конвенція Ради Європи про попередження насильства щодо жінок і домашнього насильства та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) досі не ратифікована Україною. Наша держава ще у 2011 році в числі 17 інших країн приєдналася до Стамбульської Конвенції, ратифікація цього документу є частиною міжнародних зобов'язань.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини