Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набрали чинності зміни Закону про судоустрій

29 листопада 2017, 09:09
2944
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 29 листопада, набрали чинності зміни, внесені до « Законом № 2147-VIII про процесуальні кодекси.

Допускається у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду переведення судді до іншого суду того ж чи нижчого рівня без конкурсу. Без конкурсу можуть переводити і працівників апарату суду - у випадках переведення держслужбовців відповідно до законодавства про державну службу.

Змінено формулювання однієї з підстав, за якою суддю можна притягнути до дисциплінарній відповідальності в порядку дисциплінарного провадження: умисне або внаслідок грубої недбалості допущення суддею, який брав участь у прийнятті судового рішення, порушення прав людини і основних свобод чи інше грубе порушення закону, що призвело до істотних негативних наслідків.

Передбачено, що Рада суддів України є найвищим органом суддівського самоврядування і діє як виконавчий орган з'їзду суддів України (згідно з попередньою редакцією Рада вважалася найвищим органом самоврядування в період між з'їздами суддів України). Рада організовує виконання рішень з'їзду суддів України та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з'їзду.

ДСА продовжить забезпечувати ведення Єдиного реєстру судових рішень, але з її повноважень виключено ведення Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових і службових осіб; забезпечення функціонування системи відеоконференц-зв'зку. У той же час, ДСА повинна буде затвердити загальний класифікатор спеціалізацій суддів та категорій справ і забезпечити функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Тимчасове положення про апарат новоствореного суду затверджується тимчасово виконуючим обов'язки керівника апарату цього суду. Тимчасова структура і тимчасова штатна чисельність апарату новоствореного суду затверджується тимчасово виконуючим обов'язки керівника апарату цього суду за погодженням із головою ДСА.

Зміни внесено і до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про судоустрій. По-перше, продовжено до 30 вересня 2017 року строк створення Верховного Суду і призначення суддів (первинний 6-місячний строк закінчився у березні 2016 року).

Тимчасово виконуючий обов'язки керівника апарату Верховного Суду затверджує тимчасову структуру, тимчасову чисельність апарату Верховного Суду і призначає на посади працівників апарату Верховного Суду у кількості, необхідній для забезпечення початку роботи суду.

Кандидатам на посаду судді, які були зараховані до резерву та включені до рейтингового списку, у випадку якщо закінчення трирічного строку припало на період 90 днів після набрання чинності Законом про судоустрій (30 вересня 2016 року), дозволили взяти участь у відборі на посаду судді без складання відбіркового іспиту та проходження спеціальної підготовки. Такі кандидати повторно складають кваліфікаційний іспит і беруть участь в конкурсі на заняття посади судді відповідно до результатів такого іспиту.

Протягом 12 місяців від 30 вересня 2016 року ВККС повинна була забезпечити початок функціонування автоматизованої системи формування і ведення суддівських досьє (досьє кандидатів на посаду судді).

Також сьогодні набрали чинності зміни до Закону Про Вищу раду правосуддя.

Нагадаємо, Закон № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів, прийнятий 3 жовтня, було офіційно опубліковано 28 листопада. Закон набирає чинності з дня початку роботи Верховного Суду, визначеного рішенням його Пленуму. Пленум повинен зібратися 30 листопада. Новий Верховний Суд орієнтовно почне роботу 15 грудня 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини