Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Українцям компенсують вартість життєво важливих ліків

20 березня 2017, 17:35
2701
2
Автор:
Реклама

Ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми можна буде отримати по рецепту в аптеці безкоштовно чи з невеликою доплатою.

Для цього треба звернутися до лікаря, отримати виписаний рецепт з вказівкою діючої речовини, прийти в аптеку і отримати ліки.

З цією метою вводиться механізм відшкодування вартості ліків шляхом встановлення оптово-відпускних цін на ці препарати, які розраховуються як медіана референтних цін на такі ж препарати в затверджених референтних країнах.

До референтних країн отностятся : Республіка Польща, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Латвійська Республіка, Угорщина.

Повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів здійснюється в межах затвердженого Минзравом розміру відшкодування вартості лікарських засобів, включених в Реєстр лікарських засобіввартість яких підлягає відшкодуванню, який затверджується Мінохоронздоров'я.

У Реєстр вносяться торгові назви лікарських засобів, оптово-відпускна ціна за упаковку яких не перевищує граничну оптово-відпускну ціну в перерахунку на добову дозу лікарського засобу, а також сума доплати (у разі, якщо вартість лікарського засобу відшкодовується частково).

Инфоромация в Реесте оновлюється двічі в рік за станом на 1 січня і 1 липня поточного року і публікується на офіційному сайті Мінохоронздоров'я.

Участь аптек в програмі відшкодування вартості лікарських засобів відбувається виключно на добровільних засадах.

Таке рішення прийняте постановою Кабміну від 17 березня 2017 роки № 152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів".

Нагадаємо, для забезпечення механізму реимбурсации Кабмін виділив 500 млн. грн.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини