Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Іпотека не припиняється, якщо аукціон визнаний недійсним

13 березня 2017, 16:23
2851
0
Автор:
Реклама

Припинення договору, з якого виникає забезпечене іпотекою зобов'язання, зіставляють з підставами для припинення права іпотеки. При цьому слід враховувати, що відповідно до вимог статей 526, 599 ГК зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином. Будь-які охоронні зобов'язання, витікаючі з основного зобов'язання, не повинні припиняти дію зобов'язань, які забезпечують основне зобов'язання, що залишилося невиконаним.

Іпотека залишається дійсною незалежно від зміни власника майна.

Відповідно до Законом "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом" (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин)з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкротом і відкриття ліквідаційної комісії відміняється арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкротом, або інші обтяження за розпорядженням майном такого боржника.

Закон "Про іпотеку" є спеціальним законом по врегулюванню правовідносин з приводу іпотечного майна, а стаття 17 Закону "Про іпотеку" містить вичерпний перелік підстав припинення іпотеки, аналогічний закріпленому в статті 593 ГК.

Згідно статті 17 Закону "Про іпотеку" до підстав припинення іпотеки, зокрема, відносяться:

- припинення основного зобов'язання або закінчення терміну дії іпотечного договору;

- реалізації предмета іпотеки;

- придбання іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки;

- визнання іпотечного договору недійсним;

- знищення (втрата) переданої в іпотеку будівлі (споруди), якщо іпотекодавець не відновив його.

Якщо аукціон, на підставі якого проводилася реалізація іпотечного майна, визнаний недійсним судом, відсутня основа для припинення іпотеки (реалізація предмета іпотеки), вказане в статті 17 Закону "Про іпотеку".

Такого висновку дійшов Верховний Суд України в постанові від 1 березня 2017 року у справі № 6-130цс17. ВСУ відмовив в позові купувальниці квартири, на відчуження якої дав згоду банк - іпотекодержатель, після банкрутства іпотекодавця, що передав банку квартиру в забезпечення кредитного договору. Квартира була куплена у юрособи, що придбала її на аукціоні.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини