Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВР має намір остаточно відмінити друк для бізнесу

8 вересня 2016, 10:35
8725
7
Реклама

Верховною Радою 8 вересня прийнятий за основу законопроект № 4194 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно використання друку юридичними особами і фізичними особами - підприємцями".

Законопроектом пропонується виключити:

- вимоги про обов'язкове використання друку (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання);

- можливість визнання документу (угоди, угоди) недійсним (неув'язненим, недосконалим) у зв'язку з відсутністю відбитку друку;

- ст. 189-2 КоАП про відповідальність за порушення правил виготовлення і порядку обліку і зберігання друку і штампів.

У Цивільному кодексі замість короткої статті про те, що суб'єкт господарювання "може мати друк" пропонується її нова редакція, згідно якої суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності друк.

Незалежно від того, чи використовує суб'єкт господарювання друк у своїй діяльності, друк не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документу, який подається від імені підприємства органам держвлади або місцевого самоврядування.

Якщо законом прямо не встановлене інше, копія документу, яка на виконання вимог законодавства подається суб'єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною в установленому порядку, якщо такій копії проставлений підпис уповноваженого обличчя такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця. Орган не має права вимагати нотаріального завірення у разі, якщо така вимога не встановлена законом.

Крім того, законопроектом передбачена адмінвідповідальність за здирство держорганом чи органом місцевого самоврядування наявності відбитку друку на офіційному документі або відмова прийняти документ без друку - штраф 50 - 100 нмдг.

Відмітимо, що Законом № 1206 - VII був введений перехід від обов'язкового до добровільного використання друку юрособами. При цьому існує цілий ряд законів, які роблять відбиток друку обов'язковим реквізитом документів. До того ж, в господарській і правозастосовній діяльності відбиток друку часто помилково сприймається як доказ наявності повноважень у особи, що підписала документ. Законопроект покликаний вирішити ці і інші проблеми.

Деякі депутати у своїх виступах відмічали, що законопроект приведе не до дерегуляции, а новим зловживаннямстане ведмедячою послугою підприємцям, адже збереження друку дозволяє уникати рейдерських захоплень і тому подібне. Проти законопроекту висловилося і Головне науково-експертне управління ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини