Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Секція суддів Асоціації юристів провела чергове засідання дискусійного клубу

18 вересня 2015, 16:25
974
0
Реклама

Секція суддів Асоціації правників України провела чергове засідання дискусійного клубу "Ефективне правосуддя" з метою обговорення нюансів суддівського самоврядування.

Засідання було скликано з нагоди підготовки до ХІІІ з' їзду суддів України, який пройде у м Києві 24-25 вересня 2015 року. Основною темою зустрічі стало обговорення результатів діяльності Заради суддів України та пропозицій щодо поліпшення її роботи та суддівського самоврядування в цілому.

Модератором заходу виступив Володимир Кравчукчлен Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної Комісії.

Результати діяльності заради суддів України протягом року зустріли критику колег. Так, у суддів накопичилася низька претензій до органу самоврядування : питання переведення суддів із зони АТО на сьогоднішній день до кінця не вирішено. Більше 200 суддів очікують указу Президента про переведення, а більше 150 - оголошення конкурсу ВККС. Рядків прикріплення суддів до інших судів спливає. Обрання суддів безстроково БРЕШУ взагалі заблоковано і чи не вперше в історії України склалася ситуація, коли питання обрання суддів безстроково не вирішується більше 1,5 року, а таких суддів заразом налічується більше 500. До речі, з цього приводу АПУ направляла звернення до ВРУ та ВККС та привертала увагу до цієї проблеми.

Окрім іншого, норма закону, яка передбачала зростання розміру суддівської винагороди, вилучена. Законодавство щодо суддів, які отримали право на відставку, змінено, і, як наслідок, деякі судді у відставці взагалі не отримують жодного матеріального забезпечення. "Аналіз поставлених з' їздом завдань та їх реалізація РСУ свідчить, що робота РСУ у більшості випадків закінчується прийняттям "паперового" рішення, а чимдалі його виконання та вирішення піднятої у ньому проблеми ніким не контролюється"- переконаний Тарас Котормуссуддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області.

"У порівнянні з попередніми складами робота нинішнього заради дійсно революційною, але, на шкода, часто неефективною. Насамперед у питанні захисту суддів. Для підвищення ефективності слід змінювати підходи до функціонування існуючих механізмів та впроваджувати нові"- переконаний Олександр Кравецьсуддя Одеського апеляційного адміністративного суду.

Він, зокрема, пропонує створити інститут спеціально уповноважених представників РСУ. "Наприклад, під година проведення слідчих дій - обшуків в приміщеннях судів і приміщеннях суддів - смороді будуть контролювати ситуацію, щоб у разі необхідності швидко відреагувати на неправомірні дії правоохоронців"- переконаний він.

Також Олександр Кравець пропонує створити IT- групу, яка забезпечить можливість дистанційної перевірки роботи автоматизованої системи розподілу справ в шкірному суді. "Вона повинна виявляти ризики та запобігати втручання в її роботові"- вважає Олександр Кравець.

Механізмом відновлення суспільної довіри до судової системи суддя вважає створення громадської ради при РСУ, до якої вибирати за відкритим конкурсом представників громадських організацій професійного спрямування з бездоганною репутацією і знаннями в галузі права.

Свої пропозиції презентувала Тетяна Суяркосуддя Господарського суду Харківської області. На її думання, підвищення ефективності діяльності РСУ може бути забезпечене шляхом зміни організаційної структури РСУ : створення правління РСУ як органу, здатного у виняткових та термінових випадках реагувати на загрози незалежності суддів; створення секцій РСУ за спеціалізацією судів; покладення на ТУ ДСА у регіонах завдань щодо роботи зі ЗМІ та громадськістю, розвитку правової культури населення, правової пропаганди, а не лише розподілу бюджету. "Наразі мі потребуємо розвитку якісної судової журналістики, доступу судової влади до ЗМІ як механізму інформаційного захисту, формування об' єктивної думання та висвітлення позитивної діяльності судів"- вважає Тетяна Суярко.

Про важливість побудови якісної інформаційної політики та комунікацій з громадськістю говорив і Денис Коваленкосуддя Рубіжанського міського суду Луганської області. Впровадження нових форм комунікації з громадськістю ("без краваток", "Відкриті двері"), оперативне реагування прес-центру судової влади через ЗМІ та інтернет, проведення незалежних опитувань громадян - усе це, на думання судді, має зменшити рівень недовіри суспільства до судової влади.

Нагадуємо, що перше засідання дискусійного клубу Секції суддів АПУ пройшло 10-11 вересня 2015 року у м Харкові та було присвячено обговоренню проблем здійснення впливу на суд.

За підсумками обговорення учасники круглого столу затвердили пропозиції для Програми розвитку Заради суддів України на 2015-2017 роки та Резолюцію.

З детальною інформацією щодо Секції суддів АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини