Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для відшкодування вартості навчання по держзамовленню при достроковому звільненні немає підстав

21 серпня 2015, 15:44
1363
0
Автор:
Реклама

У листі № ПI- До-2626 Мінюст роз'яснив особливості припинення трудового договору молодим фахівцем, який вчився по держзамовленню по напряму.

Згідно ст. 56 Закону від 17.01.2002 р. № 2984 - III "Про вищу освіту" (втратив силу 6.09.2014 р.) випускник внз, який вчився по держзамовленню і якому була присвоєна кваліфікація фахівця з вищою освітою певного образовательно-квалификационного рівня, працевлаштувався на підставі напряму на роботу відповідно до угоди, ув'язненої між замовником, керівником внз і випускником.

Пунктами 6, 14 Порядку працевлаштування випускників внз, підготовка яких здійснювалася по держзамовленню (далі - Порядок)встановлено, що випускник, який навчався по держзамовленню, зобов'язаний відпрацювати у замовника не менше 3 років; у разі звільнення за власним бажанням випускник зобов'язаний відшкодувати в установленому порядку до держбюджету вартість навчання і компенсувати замовникові усі витрати.

В той же час відповідно до п. 1 постанови Кабміну від 15.04.2015 р. № 216 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22.08.96 № 992" дія Порядку поширюється на осіб, що навчаються по спеціальностях медичного профілю.

Пунктом 4 постанови Кабміну від 22.08.96 р. № 992 Мінфіну разом з Міносвіти, Мінекономрозвитку, Мінюстом і Нацбанком доручено розробити і затвердити Порядок визначення і відшкодування випускниками вартості навчання у разі порушення ними умов угоди про працевлаштування.

Нині вказаний Порядок не затверджений. Міністерством юстиції акти з питання відшкодування випускниками вартості навчання не видавалися.

Мінюст відмітив, що відповідно до ст. 64 Закону від 01.07.2014 р. № 1556 - VII "Про вищу освіту" держава в співпраці з працедавцями забезпечує створення умов для реалізації випускниками внз права на працю, гарантує створення рівних можливостей для вибору місця роботи, виду трудової діяльності з урахуванням отриманої вищої освіти і громадських потреб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини