Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін роз'яснив, як витрачається акцизний податок з алкоголю і сигарет

17 серпня 2015, 11:26
757
0
Автор:
Реклама

У листі № 31-11230-05/28-350/376 Мінфін розповів, на що витрачається акцизний податок з алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Статтею 29 Бюджетного кодексу передбачено зарахування акцизного податку із зроблених і ввезених підакцизних товарів, у тому числі з алкогольних напоїв і тютюнових виробів в загальний фонд держбюджету.

Відповідно до ст. 7 БК держбюджет формується на принципах збалансованості. За рахунок прибутків загального фонду держбюджету, у тому числі надходжень акцизного податку, здійснюється фінансування програмвизначених ст. 87 БК, зокрема на: національну оборону, правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави і цивільний захист населення і територій, освіту, охорону здоров'я, соцзахист і соціальне забезпечення, культуру і мистецтво, фізичну культуру і спорт, державні програми розвитку транспорту, дорожнього господарства, зв'язку, телекомунікацій і інформатики, інші програми, що мають виключно державне значення.

Крім того, в 2015 році введений акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі алкогольних напоїв і тютюнових виробів, у розмірі 5 % вартості товарів. Відповідно до ст. ст. 64 і 69 БК вказаний податок зараховується в прибутки загального фонду сільських, селищних і міських бюджетіва також бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Відповідно до ст. 70 БК витрати і кредитування місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, пов'язані з реалізацією програм і заходів згідно ст. ст. 88 - 91 БК, зокрема на: місцеву пожежну охорону, муніципальні формування з охорони громадського порядку, місцеві програми соцзахисту і соціального забезпечення, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою населених пунктів, транспорт, дорожнє господарство, інші програми, пов'язані з виконання власний повноваження, затверджений відповідний місцевий рада.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини