У листі № 16713/5/99-99-19-02-02-16 ГФС розповіла про застосування показників фінансової звітності банків для числення об'єкту оподаткування податком на прибуток.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу об'єктом оподаткування є прибуток з джерелом походження з України і за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно національних положень (стандартів) бухобліку або міжнародних стандартів финотчетности, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III НК.
Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)форма якого встановлена Національним положенням (стандартом) бухобліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" містить окремий рядок "Фінансовий результат до оподаткування" (прибуток - рядок 2290 або збиток - рядок 2295). Такий фінансовий результат до оподаткування є різницею між визнаними за звітний період прибутками і витратами і не включає інший сукупний дохід.
Для віддзеркалення банком аналогічного показника діяльності за звітний період передбачено рядок "Прибуток/ (збиток) до оподаткування" в Звіті про прибутки і збитки і другом сукупному доході банку (Звіті про прибутки і збитки, якщо він складається окремо)форма якого визначена Інструкцією про порядок складання і обнародування фінансової звітності банків.
У склад іншого сукупного доходу відносяться статті прибутків і витрат, які не признаються у складі прибутку або збитку, а саме: результати переоцінки основних засобів і нематеріальних активів, накопичені курсові різниці від перерахунку финотчетности господарської одиниці за межами України, результати переоцінки фінансових активів в портфелі банку на продаж, результати переоцінки хеджування грошових потоків, доля іншого сукупного доходу асоційованої компанії, актуарні прибутки (збитки) по пенсійних планах зі встановленими виплатами.
ГФС також погодилася з тим, що значення рядка "Прибуток/ (збиток) до оподаткування" Звіту повинно використовуватися банками як фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) з метою числення об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств, оскільки саме показники Звіту про прибутки і збитки відбивають досягнуті фінансові результати діяльності, в той час, як показники іншого сукупного доходу використовуються для прогнозування можливих майбутніх фінансових результатів.