Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВССУ висловився про осудність суперечок відносно місця поховання

20 липня 2015, 15:39
1202
0
Автор:
Реклама

Вищий спеціалізований суд по розгляду цивільних і карних справ розглянув дло № 6-9226св15, в якому позивач просив визнати недійсними свідоцтво і довідку про поховання; визнати його особою, що здійснила поховання; відокремити могилу; зобов'язати підприємство видати посвідчення про поховання, визнати недійсною запис в книзі реєстрації поховань і внести в книгу реєстрації поховань запис про поховання.

Колегія суддів судової палати у цивільних справах ВССУ погодилася з висновком нижчестоячих судів про повернення позовної заяви у зв'язку з неосудністю і вказала наступне.

Частиною 1 ст. 114 ГПК встановлено, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, мають виняткову осудність і пред'являються до суду по місцю знаходження майна або його основної частини.

Виходячи з аналізу вказаної правової норми, правила виняткової осудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна і торкаються яких-небудь вимог, пов'язаних з правом особи на нерухоме майно, незалежно від того чи відноситься це до права власності або права користування таким майном.

У пункті 42 постанови пленуму ВССУ від 1 березня 2013 року № 3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів і визначення осудності цивільних справ" роз'яснено, що виняткова осудність встановлена для позовів, що виникають з приводу нерухомого майна (частина 1 ст. 114 ГПК). Згідно з положеннями ст. 181 ГК до нерухомого майна відносяться: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких неможливе без їх знецінення і зміни їх призначення.

Ст. 23 Закону "Про поховання і похоронну справу" визначено, що земельна ділянка для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу надається в постійне користування у встановленому законом порядку відповідному спеціалізованому комунальному підприємству, установі, організації.

Таким чином, суди дійшли правильного висновку про те, що суперечка виникла з приводу нерухомого майна (земельної ділянки, на якій відбулося поховання), а усі інші вимоги взаємозв'язані, а тому слід застосовувати норми ст.ст. 114, 115 ГПК.

Джерело: ВССУ

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини