Наказом від 10 липня 2015 роки № 842 МВС ствердило Інструкцію по оформленню працівниками патрульної служби матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Згідно Інструкції справа про адміністративне правопорушення розглядається по місцю його здійснення.
Дела про адміністративні правопорушення, передбачених ст.ст. 80, 81, 121 - 126, 127 1 - 129, ч. 1 - 4 ст. 130 і ст. 139 (коли правопорушення здійснене водієм) КУоАПможуть також розглядатися по місцю обліку транспортних засобів чи по місцю проживання порушників.
Справа про адміністративні правопорушення розглядається у присутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справа може бути розглянута лише у випадках, коли є відомості про своєчасне сповіщення особи про місце і час розгляду справи і якщо від нього не поступило клопотання про відкладення розгляду справи.
У разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху співробітник патрульної служби складає протокол про админправонарушениикопія якого під підпис вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснює порушникові його права і обов'язку.
До протоколу про адміністративне правопорушення залучаються:
- письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності;
- акт перевірки технічного стану транспортного засобу;
- акт огляду і тимчасового затримання транспортного засобу.
У разі тимчасового вилучення посвідчення водія робиться відповідний запис в протоколі.
Протокол підписується особою, що його склала, і особою, що зробила адміністративне правопорушення; за наявності свідків і що потерпіли протокол про адміністративне правопорушення може бути підписаний також цими особами.
У разі відмови порушника від підписання протоколу у нім робиться запис про це, який упевняється підписом свідків. Особа, що зробила адміністративне правопорушення, має право подати пояснення і зауваження відносно змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які залучаються до протоколу.
При порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил чи інших військових формувань, військовослужбовцями термінової служби, штраф як адміністративне стягнення до них не застосовується. При документуванні таких порушень особа, на яку покладені обов'язки інспектора по адміністративній практиці підрозділу патрульної служби, в обов'язковому порядку повідомляє у військову комендатуру гарнізону по місцю здійснення порушення.
У разі здійснення водієм порушення, за яке згідно ст. 265-1 КоАП може бути накладене адміністративне стягнення у виді поневіряння права управління транспортними засобамипрацівник патрульної служби тимчасово вилучає посвідчення водія до набирання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення. У такому разі водієві видається тимчасовий дозвіл терміном дії 3 місяці.
Нагадаємо, що департамент патрульної служби в МВС створений у травні, а липневим наказом затверджено Положення про патрульну службу.