26 березня президент Нотаріальної палати Володимир Марченко і віце-президенти НПУ Олена Кирилюк та Інна Бернацька взяли участь у робочій нараді на базі підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Комітету ВР з питань правової політики, на якій обговорювався законопроєкт № 9363 «Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження», що готується до другого читання.
Представники НПУ донесли до учасників наради правову позицію Нотаріальної палати (правова експертиза, яка була раніше направлена до Комітету ВР).
НПУ зауважує, що законопроєктом № 9363, окрім осучаснення та цифровізації деяких етапів виконавчого провадження, змінюються норми законів, які регулюють нотаріальну діяльність та процедуру держреєстрації прав, що прямо впливає на процедуру вчинення нотаріальних та реєстраційних дій.
Зокрема, розширюються обмеження на вчинення правочинів застави/іпотеки за наявності запису про заставодавця/іпотекодавця у Єдиному реєстрі боржників, запису в цьому реєстрі надається статус обтяження нерухомого/рухомого майна, встановлюється нікчемність правочинів, укладених за наявності записів про власника у цьому реєстрі, замість існуючої на сьогодні підстави таких правочинів бути визнаними недійсними у судовому порядку тощо.
НПУ підтримує роботу, спрямовану на покращення виконання судових рішень, і просить врахувати свої зауваження.
За матеріалами Нотаріальної палати.
Забезпечте точність нотаріальних дій з LIGA360. Наше рішення надає доступ до детальних інструкцій та регулярних оновлень законодавства, що допоможе вам уникнути помилок у роботі. Переконайтеся в перевагах LIGA360 вже сьогодні, замовивши індивідуальну презентацію.
Читайте також:
Нотаріуси мають щомісяця звітувати про договори купівлі-продажу, дарування та спадщину: ДПС