Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зустріч уряду з бізнесом: головні тези

26 червня 2015, 13:46
1830
2
Автор:
Реклама

25 червня представники українського уряду зустрілися з представниками українського бізнесу. Бізнес-співтовариство представляли зарубіжні і українські інвестори, члени двох найбільших ділових асоціацій - Європейською Бізнес Асоціації і Американської торгової палати.

Уряд розповів про основні напрями і результати своєї діяльності, попросив допомоги у бізнесу і навіть запропонував укласти контракт. Що ще пообіцяв Кабмін і з яким настроєм бізнес зустрів чиновників - пропонуємо дізнатися з ключових тез, які ЮРЛИГА відібрала за результатами зустрічі.

УРЯД

БІЗНЕС

Основні завдання уряду

Ключові завдання уряду озвучив А. Яценюк:

1) стабілізація фінансової системи держави;

2) реструктуризація приватних боргів;

3) економічне зростання.

Бар'єри для ведення бізнесу

Андрій Гундер, президент Американської торгової палати (АСС) озвучив головні бар'єри для ведення бізнесу в Україні:

1) корупція;

2) судова система;

3) бюрократія.

Також були озвучені зауваження уряду відносно темпу реформ і мотивації.

"У нас питань сьогодні дуже багато - на вісім сторінок, по шкірному сектору", - відмітив А. Гундер.

Як впорався уряд зі своїми завданнями?

- "З МВФ прописали чіткий план дій, і кожний пункт цього плану дій виконується українським урядом", - А. Яценюк.

- "Провели успішні переговори з МВФ і підписали з ними догоду про чотирирічну програму розширеного фінансування на $17, 5 млрд. Ми також домовилися про масштабний пакет багатосторонньої фінансової підтримки понад $7, 5 млрд тільки на наступні півтора роки", - Наталія Яресько, Міністр фінансів.

- "Запровадили тимчасовий імпортний збір. Я розумію, що він тяжкий і болючий, але цей імпортний збір - тимчасовий, до кінця цього року - дозволити нам зменшити тиск на платіжний баланс гривні", - Н. Яресько.

- "Ухвалили Закон про відповідальність осіб, пов'язаних із банками", - Н. Яресько.

- "Замінюємо дорогі борги, що булі взяті раніше, особливо борги Януковича, набагато дешевшими позиками офіційних кредиторів, що мають також значно довший період погашення. На додаток до коштів МВФ та інших міжнародних фінансових інститутів мі лише за останні півтора місяці підписали договір про надання кредитних гарантій на $1 млрд з США та про позику в 8 млрд євро від ЄС. І, по-друге, мі проводиться переговори щодо реструктуризації боргів з власниками комерційних зовнішніх зобов'язань України", - Н. Яресько.

9 "чому"? від бізнесу до уряду

- Ганна Деревянко, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації, звернулася конкретно до Прем'єр-міністра з ключовими питаннями від бізнесу:

"Чому не відбувається ефективної боротьби з корупцією?

Чому досі не відбулися системні зміни щодо якості державного управління?

Чому зарплати чиновників залишаються мізерними?

Чому регламент роботи Кабміну залишається застарілим, а процедури погодження документів навіть у міністерств та відомств дуже обтяжливими?

Чому так довго реалізовуються рішення?

Чому і досі приходять за податками та зборами і штрафами тільки до білих та прозорих компаній, які виконують закон, а тіньовий сектор не скорочується?

Чому і досі продовжує йти контрабанда і сірий імпорт?

Чому міністр не має достатньо повноважень для вирішення проблем бізнесу та втілення в життя прогресивних ідей?

Чому голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів не призначений і досі"?.

Що зроблене конкретно для бізнесу?

- "Прийняли рішення про продовження мораторію на перевірки бізнесу до кінця 2016 року. Це якраз мінімум, що можна зробити для бізнесу в цій ситуації", - глава Мінекономіки Айварас Абромавичус.

- "Прем'єр запропонував нам до кінця року в ключових країнах по торгівлі, таких, як декілька країн ЄС, США, Китай, в швидкому форматі зробити торгові представництва, щоб далі відстоювати українські інтереси на цих ринках", - А. Абромавичус.

Відсутність довіри до уряду

"На шкода, довіри до своїх державних керівників, якщо сказати дипломатично, стає усе менше. Ви ж професійні в уряді. Прийшли, як мі вважали, будувати нову країну. Те що ж заважає? Або, радше, чого не вистачає"?, - відмітила А. Деревянко.

Про дерегуляции

- "Перша стадія - прибрати надмірні бар'єри для ведення бізнесу, це больова точка для бізнесу, з них 84 вже прибрали, 89 в процесі. Наступною стадією має бути повний перегляд регуляторної бази - це до 14 тисяч актів регуляторних, а то і більше. Відповідно до наших зобов'язань перед ЄС, перед нашими міжнародними партнерами, їх легальність, дружнє відношення до бізнесу - усі будуть переглянуто", - А. Абромавичус.

Позитивні зміни є, але…

"Звичайно, відбулися певні позитивні зміни. Відмінили карантинні сертифікати, відмінили монополію ДП "Укрекоресурси", запустилися певні електронні сервіси. Але зважаючи на їх точковість, відчутного покращення ситуації не відбулося. Реформ як не таких відбувається", - підсумувала А. Деревянко.

Економічна стратегія розвитку країни

- "Впродовж наступного тижня буде оголошена економічна стратегія розвитку країни. Нам потрібний такий документ, тому що безліч ініціатив, особливо стосовно парламентарів, не зовсім повністю співпадають з позицією уряду", - А. Абромавичус.

"До кінця літа під цю стратегію розробимо окремі індустріальні стратегії, що стосується IT- сектора, оборонної промисловості, малого і середнього бізнесу, експортна стратегія у тому числі, тому що вона у нас 25 років не розроблялася", - А. Абромавичус.

Антимонопольне законодавство

- "Міністерство економіки зобов'язалося через МВФ меморандум в другому півріччі цього року повністю переписати законодавство стосовно роботи Антимонопольного комітету", - А. Абромавичус.

Реформа газового сектора

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболев озвучив ключові елементи реформи :

1) ціни на газ: "Була обрана тактика поступового приведення ціни до ринкового рівня. Відповідно і реформа буде відбуватися в темпі, близькому до вирівнювання ціни";

2) енергоефективність: "Енергоефективність - це ті, що допоможе всім нам зменшити наші рахунки за енергію, в тому числі за газ";

3) впровадження нових правил на ринку: "За ініціативою уряду було прийнято нещодавно новий Закон "Про ринок газу в Україні". Є велика кількість підзаконних актів, які повинні запустити повноцінну роботові ринку, який буде максимально наближений до європейських стандартів з 1 жовтня потокового року".

4) видобуток газу в Україні.

Також було представлено нового керівника компанії "Укргаздобыча" - Олега Прохоренко (екс-партнер компанії McKinsey в Україні). "Уряд послідовно здійснює свою політику щодо зміни політично заангажованого менеджменту державних компаній на фахових людей", - відмітив із цього приводу А. Яценюк.

Що роблять із скаргами бізнесу?

"Рада бізнес-омбудсмена діє в повну силу. В даний момент ми обробляємо вже близько 150 скарг від бізнесу", - Альгирдас Шемета, бізнес-омбудсмен.

Бізнес-омбудсмен озвучив основні види скарг :

1) на податкову службу;
2) на правоохоронні органи;
3) на суперечливі рішення органів місцевого самоврядування.

Альгирдас Шемета розповів про перші результати роботи: 1) були відшкодовані великі суми ПДВ деяким платникам податків; 2) припинена справа досудового карного розслідування великого підприємства; 3) скасовано розпорядження Укрзалізниці по поверненню вагонів з Криму; 4) готуються рекомендації Мінекономіки по зняттю навантаження на бізнес з точки зору ліцензування, переходу на індивідуальне ліцензування; 5) розглядається проблема підключення до електрики; 6) проводиться розслідування по адмініструванню податків, і особливо ПДВ; 7) розглядаються проблеми виведенням бізнесу з території АТО.

Про що просить уряд у бізнесу?

А. Яценюк:

- "Я просив би вашої підтримки в тому, щоб ви як бізнесмени, як інвестори України, допомогли, наприклад, українським парламентарям голосувати за ті закони, які вносяться урядом. А не валити 70% законів реформістських, які треба було прийняти ще півроку тому";

- "Також мі потребуємо вашої підтримки в новій податковій культурі для країни. Нова податкова культура означає наступне : бізнес платити податки, держава правильно використовує ці податки, а Державна фіскальна служба прозоро адмініструє ці податки";

- "Ви кажете про корупцію, а ви мені не даєте можливості посадити їх в тюрму. Дайте мені прізвище, дайте мені факти, дайте мені правові підстави, і він буде сидіти в тюрмі";

- "Ми також вас просимо допомоги в тому, щоб правильно презентувати Україну. Якщо мі самі не будемо про собі говорити добрі, за нас ніхто добрі не скаже".

Контракт між бізнесом і урядом

А. Яценюк запропонував бізнесу укласти "контракт" з урядом:

- "Я пропоную, щоб мі сьогодні започаткували іншу форму діалогу. Давайте контракт підпишемо. Що мені потрібно від вас - мені як країні? Нові робочі місця, сплачені податки і нести частину соціальної функції, якові бізнес неце";

- "Що вам потрібно від держави? Справедлива податкова система, в тому числі відшкодування ПДВ, зрозумілі правила гри, збільшення вашої капіталізації і збільшення ваших доходів. Це базові умови контракту";

- "Давайте поставимо КPI. Вчора державна фіскальна служба отримала КPI по всіх показниках. Ми готові до того, щоб такі КPI булі по всіх міністерствах".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини