У парламенті зареєстровані внесені Кабінетом Міністрів законопроекти відносно зміни принципів функціонування системи пенсійного забезпечення :
- законопроект № 2767 про впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій
- законопроект № 2768 про внесення змін до Митного кодексу відносно призначення пенсій посадовцям органів прибутків і зборів по єдиних принципах
- законопроект № 2769 про внесення змін до Податкового кодексу відносно призначення пенсій посадовцям контролюючих органів по єдиних принципах
- законопроект № 2770 про внесення зміни до Бюджетного кодексу про сплату страхових внесків в накопичувальній професійній пенсійній програмі.
Цей пакет законодавчих нициатив розроблений фахівцями Минсоцполитики за підсумками консультацій з громадськими партнерами, українськими і зарубіжними експертами. "Настав час для дуже важливої, хоча і непопулярної реформи пенсійного забезпечення", - заявив Міністр Павло Розенко.
Згідно з принципами нової пенсійної реформи пенсії фінансуватимуться з трьох джерел - солідарного, накопичувального і недержавного. Введення накопичувального рівня заплановане з 1 січня 2017 року. Стати учасником накопичувальної пенсійної системи зможуть не лише українці у віці до 35 років, але громадяни до 55-річного віку - на добровільних засадах. Ставка накопичувального вкладу людини до Пенсійного фонду ростиме від 2 % на старті реформи до 7% в 2022 року.
Відмітимо, що такі зміни планувалися і урядом Н. Азарова.
